Radio Buba Mara 105,2 FM

Rating: 2 (7)
2

Linguagem:
10
http://radiobubamara.mk
Gêneros:  World
Bitrate: 128
Formato de som: AAC
Sintetizador online:
Winamp

Radio Buba Mara 105,2 FM

Gênero: World
Дома - Радио Бубамара Чист воздух во етерот 105.2fm Радио Бубамара - Чист воздух во етерот - Најпопуларно радио во Македонија.

http://www.radiobubamara.mk
radio@bubamara.com.mk
Comentários:
 • O seu nome:
  captcha


Lista de rádio
Você lista de reprodução de Rádio está vazio (Registrar)
YouTube
RSS Feed Notícias Categorias Minha lista de feeds RSS Alterar o idioma do site e os feeds RSS Português RSS: Velocidade de leitura 0
RSS: Notícia
 • „Диета“- нов хит на Дубиоза колектив!

  radiobubamara.mk Tuesday, 24 November 2020 08:48:14

  Познатиот босански бенд Дубиоза Колектив, продолжуваат да се дружат со своите фанови секој понеделник. Со „мини концерти“ на фејсбук и јутуб го емитуваат таканареченото Карантин шоу, со кое од 19 октомври, ја започнаа и втората сезона. А минатата недела ја изненадија својата публика и со нов сингл. Новата песна е со наслов „Диета“, а интересно […]

  The post „Диета“- нов хит на Дубиоза колектив! appeared first on Радио Бубамара.

 • Подобро ќе е! 5+ Бенд шири позитивна енергија со нова песна!

  radiobubamara.mk Monday, 23 November 2020 18:35:01

  Сега кога е најважно да се задржи оптимистичкиот дух и да ги прифатиме промените како предизвик за менување кон подобро, на радио станиците прозвучи новата песна на 5+ Бенд. Новата песна насловена како ‘Подобро ќе е’ испраќа токму ваква порака низ пријатна мелодија и текст што мотивира да ги промениме работите кај себе, особено оние […]

  The post Подобро ќе е! 5+ Бенд шири позитивна енергија со нова песна! appeared first on Радио Бубамара.

 • Тончи Хуљиќ се зафркава со свингерите во нетипичната божикна песна

  radiobubamara.mk Saturday, 21 November 2020 18:13:11

  Ѕвончиња, каранфилче, навивање да падне снег и да побели брегот, и повторно да свири свинг на радио. Ова е вообичаениот празничен амбиент во пресрет на новогодишните празници во нетипичната божикна песна што ја промовираше деновиве хрватскиот музичар, композитор и продуцент Тончи Хуљиќ. Песната „Од Божик до Божик“ Хуљиќ ја пее во дует со Марко Тоља. […]

  The post Тончи Хуљиќ се зафркава со свингерите во нетипичната божикна песна appeared first on Радио Бубамара.

 • „Бен Хур“ ја сними „Беше друга Македонија“: Кој ја зезна работата?

  radiobubamara.mk Saturday, 21 November 2020 17:47:58

  Деновиве е промовирана новата песна „Беше друга Македонија“ на прилепската група „Бен Хур“. Песната со носталгичен призвук зборува за времето пред 1990-тите години и за моралните, етички, културолошки и спортски вредности на тоа време. Музиката и текстот ги напиша Душко Темелкоски. -Инспирација беше самосознавањето дека ниту јас, ниту моите познаници не сме оние истите од […]

  The post „Бен Хур“ ја сними „Беше друга Македонија“: Кој ја зезна работата? appeared first on Радио Бубамара.

 • Taftalidze Shuffle – нов албум на Влатко Стефановски во издание на Croatia Records

  radiobubamara.mk Thursday, 19 November 2020 16:19:15

  Новиот албум на Влатко Стефановски – Taftalidze Shuffle со кој ја продолжува успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records, ќе биде објавен овој петок, 20-ти ноември. Станува збор за едно од најисчекуваните музички изданија во 2020-та година, не само во Македонија, туку и во целиот регион, кое минатата недела со синглот […]

  The post Taftalidze Shuffle – нов албум на Влатко Стефановски во издание на Croatia Records appeared first on Радио Бубамара.

 • Мањифико од карантин: Се чувствувам како повторно да служам армија од 15 месеци!

  radiobubamara.mk Monday, 16 November 2020 23:00:03

  Насред карантинот во Словенија, љубљанскиот хит-мејкер Роберт Пешут, познат по уметничкиот алијас Мањифико, го објави новиот сингл „Say No When You Gotta Say Yes“, песна што ја опиша како химна на слободата. -Ова е песна која има порака – како да се остане во слободен и ведар дух насред екстремни околности како овие. Јас се […]

  The post Мањифико од карантин: Се чувствувам како повторно да служам армија од 15 месеци! appeared first on Радио Бубамара.

 • Magnifico ја претставува новата химна на слободата: SAY NO WHEN YOU GOTTA SAY YES !

  radiobubamara.mk Monday, 16 November 2020 17:16:12

  Роберт Пешут – Magnifico, автор на таканаречената “најскапа” песна во кафеаните – “Пукни зоро” и творец на музиката за филмовите “Монтевидео” и “Сенки над Балканот”, на планетарната публика и ја претставува својата нова песна. Синглот “Say No When You Gotta Say Yes” е музички коментар на уметникот за сегашноста и за моментот во кој секој […]

  The post Magnifico ја претставува новата химна на слободата: SAY NO WHEN YOU GOTTA SAY YES ! appeared first on Радио Бубамара.

 • Влатко Стефановски за новиот албум: Оваа музика излезе лесно – имала потреба да се случи

  radiobubamara.mk Friday, 13 November 2020 23:12:36

  Со промотивниот сингл „Огледало“, гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски го најави појавувањето на новиот албум „Тафталиџе шафл (Taftalidze Shuffle), снимен за Кроација рекордс. -Ми се виде многу интересна таа комбинација – Тафталиџе шафл. Ролинг стоунс имаат една песна „Харлем шафл (Harlem Shuffle). Цел живот сум во Тафталиџе. Ако шафл го преведеме како влечкање или мрзеливо шетање, […]

  The post Влатко Стефановски за новиот албум: Оваа музика излезе лесно – имала потреба да се случи appeared first on Радио Бубамара.

 • Почина Крунослав Киќо Слабинац

  radiobubamara.mk Friday, 13 November 2020 14:47:46

  Утрово почина Крунослав Киќо Слабинац. Познатата вокална легенда веќе неколку месеци беше во болница поради срцева болест. Операцијата била успшено извршена но опоравувањето, иако долго, не било едноставно ни лесно. Роден во Славонија, тој бил инспириран од фолк-музиката на овој регион и го користел традиционалниот инструмент – тамбура. Во 1960-ите бил член на неколку рокенрол […]

  The post Почина Крунослав Киќо Слабинац appeared first on Радио Бубамара.

 • „Taftalidze shuffle” на Влатко Стефановски, наскоро!!!

  radiobubamara.mk Wednesday, 11 November 2020 03:38:20

  Нашиот гитарски виртуоз Влатко Стефановски на крајот на ноември ќе го промовира новиот албум „Taftalidze shuffle” во издание на престижната Croatia Records. Албумот го доби името по населбата во која живее Стефановски, како еден вид животна посвета на неговoто Тафталиџе. Новиот албум е веќе испратен на печатење во Sony, а освен компакт-диск од Croatia Rekords најавуваат […]

  The post „Taftalidze shuffle” на Влатко Стефановски, наскоро!!! appeared first on Радио Бубамара.

Top 10: Portugal Top 10: Portugal

radiobubamara.mk
Radio Buba Mara 105,2 FM
Gênero: Various
Video Streaming
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #DirumahAja
 • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2020' Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2020 - Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
 • Play   Dance Music Live Radio • Best English Songs 2020 - Top Hits 2020 New Pop Songs Remix
 • Play   Tropical House Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Happy Music
 • Play   The Good Life Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Gym, Happy Music
 • Play   New Popular Songs 2020 - Top 40 Songs This Week - Best Hits Music Playlist 2020
 • Play   Deep Legacy. Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep & Tropical House, Chill Out, Dance Music, EDM
 • Play   Sunday Coffee: Relaxing Jazz Radio - Smooth JAZZ & Soft Bossa Nova for Calm, Work, Study at Home