Radio Buba Mara 105,2 FM

Rating: 2 (7)
2

Lingua:
10
http://radiobubamara.mk
Generi:  Musica mondiale
Bitrate: 128
Formato audio: AAC
Sintetizzatore online:
Winamp

Radio Buba Mara 105,2 FM

Genere: Musica mondiale
Дома - Радио Бубамара Чист воздух во етерот 105.2fm Радио Бубамара - Чист воздух во етерот - Најпопуларно радио во Македонија.

http://www.radiobubamara.mk
radio@bubamara.com.mk
Commenti:
 • Il Suo nome:
  captcha


Lista di radio
La Sua Radio playlist è vuota (Registro)
YouTube
RSS Feed Novità Categorie La mia lista di feed RSS Cambia lingua del sito e feed RSS Italiano RSS: Velocità di lettura 0
RSS: Notizia
 • Големиот хит на Здравко Чолиќ, „Једина“, во изведба на Фрајле!

  radiobubamara.mk Saturday, 28 November 2020 17:04:54

  Фрајле, четири убави и исклучително талентирани дами, со обработката  на големиот хит на Здравко Чолиќ, „Једина“, го најавуваат новио албум „Обрадуј ме вол.2“. Марија, Наташа, Јелена и Невена одбележаа десет години постоење со албумот „Обрадуј ме“, еден од најслушаните албуми во регионот. Деновиве, оваа приказна добива продолжение -песната „Једина“ е хит што одбележа многу генерации […]

  The post Големиот хит на Здравко Чолиќ, „Једина“, во изведба на Фрајле! appeared first on Радио Бубамара.

 • Кики Лесендриќ и Пилоти со нов сингл!

  radiobubamara.mk Saturday, 28 November 2020 16:35:02

  Кики Лесендриќ и Пилоти, го објавија новиот сингл насловен „Увек на крају“, кој всушност е најавен синл за новиот албум. Песната е пропратена со интересен видео запис кој е составен  од низа фотографии и видеа, кои им ги испратиле пријатели од целиот свет. За монтажата на спотот беше задолжен Филип Дедиќ, а музиката, текстот, аранжманот и продукцијата […]

  The post Кики Лесендриќ и Пилоти со нов сингл! appeared first on Радио Бубамара.

 • „Љуби, љуби“ е новиот сингл на Владо Јаневски!

  radiobubamara.mk Friday, 27 November 2020 23:08:54

  Популарниот пејач Владо Јаневски или како што публиката милува да го каже – чаирскиот романтичар, денес 27 ноември, на денот кога го слави својот роденден, го објави и новиот сингл „Љуби, љуби“. Новио хит кој излезе под капата на „Кроација рекордс“, е во брз денс ритам, автор на музиката и текстот е самиот Јаневски, а за аранжманот […]

  The post „Љуби, љуби“ е новиот сингл на Владо Јаневски! appeared first on Радио Бубамара.

 • Давид Темелков става точка на и!

  radiobubamara.mk Friday, 27 November 2020 17:47:54

  Миленикот на публиката, по издавањето на Албумот „Дишам за нас„ продолжува во ритам кој освојува, ритам во кој пулсираат женските срца! Иако е приватно таинствен, во новата песна Давид покажува сé освен таинственост. Поради неговите единствени вокални способности, но и поради неговата маркантна појава, од самите почетоци го плени вниманието на публиката, а поготово на […]

  The post Давид Темелков става точка на и! appeared first on Радио Бубамара.

 • Hoвата песна на Тони Зен за сите оние кои кpaдат, лaжaт и cyшат…

  radiobubamara.mk Thursday, 26 November 2020 00:29:06

  Тони Зен во соработка со бендот 3ject, oбјави нова песна , за која на фб меѓудругото напиша: „ ова е една од многуте песни кои не одекнуваат многу далеку, но, тие што слушаат, ќе ја слушнат.“

  The post Hoвата песна на Тони Зен за сите оние кои кpaдат, лaжaт и cyшат… appeared first on Радио Бубамара.

 • „Диета“- нов хит на Дубиоза колектив!

  radiobubamara.mk Tuesday, 24 November 2020 08:48:14

  Познатиот босански бенд Дубиоза Колектив, продолжуваат да се дружат со своите фанови секој понеделник. Со „мини концерти“ на фејсбук и јутуб го емитуваат таканареченото Карантин шоу, со кое од 19 октомври, ја започнаа и втората сезона. А минатата недела ја изненадија својата публика и со нов сингл. Новата песна е со наслов „Диета“, а интересно […]

  The post „Диета“- нов хит на Дубиоза колектив! appeared first on Радио Бубамара.

 • Подобро ќе е! 5+ Бенд шири позитивна енергија со нова песна!

  radiobubamara.mk Monday, 23 November 2020 18:35:01

  Сега кога е најважно да се задржи оптимистичкиот дух и да ги прифатиме промените како предизвик за менување кон подобро, на радио станиците прозвучи новата песна на 5+ Бенд. Новата песна насловена како ‘Подобро ќе е’ испраќа токму ваква порака низ пријатна мелодија и текст што мотивира да ги промениме работите кај себе, особено оние […]

  The post Подобро ќе е! 5+ Бенд шири позитивна енергија со нова песна! appeared first on Радио Бубамара.

 • Тончи Хуљиќ се зафркава со свингерите во нетипичната божикна песна

  radiobubamara.mk Saturday, 21 November 2020 18:13:11

  Ѕвончиња, каранфилче, навивање да падне снег и да побели брегот, и повторно да свири свинг на радио. Ова е вообичаениот празничен амбиент во пресрет на новогодишните празници во нетипичната божикна песна што ја промовираше деновиве хрватскиот музичар, композитор и продуцент Тончи Хуљиќ. Песната „Од Божик до Божик“ Хуљиќ ја пее во дует со Марко Тоља. […]

  The post Тончи Хуљиќ се зафркава со свингерите во нетипичната божикна песна appeared first on Радио Бубамара.

 • „Бен Хур“ ја сними „Беше друга Македонија“: Кој ја зезна работата?

  radiobubamara.mk Saturday, 21 November 2020 17:47:58

  Деновиве е промовирана новата песна „Беше друга Македонија“ на прилепската група „Бен Хур“. Песната со носталгичен призвук зборува за времето пред 1990-тите години и за моралните, етички, културолошки и спортски вредности на тоа време. Музиката и текстот ги напиша Душко Темелкоски. -Инспирација беше самосознавањето дека ниту јас, ниту моите познаници не сме оние истите од […]

  The post „Бен Хур“ ја сними „Беше друга Македонија“: Кој ја зезна работата? appeared first on Радио Бубамара.

 • Taftalidze Shuffle – нов албум на Влатко Стефановски во издание на Croatia Records

  radiobubamara.mk Thursday, 19 November 2020 16:19:15

  Новиот албум на Влатко Стефановски – Taftalidze Shuffle со кој ја продолжува успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records, ќе биде објавен овој петок, 20-ти ноември. Станува збор за едно од најисчекуваните музички изданија во 2020-та година, не само во Македонија, туку и во целиот регион, кое минатата недела со синглот […]

  The post Taftalidze Shuffle – нов албум на Влатко Стефановски во издание на Croatia Records appeared first on Радио Бубамара.

Top 10: Italia Top 10: Italia

radiobubamara.mk
Radio Buba Mara 105,2 FM
Genere: Various
Video streaming
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #DirumahAja
 • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2020' Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2020 - Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
 • Play   Dance Music Live Radio • Best English Songs 2020 - Top Hits 2020 New Pop Songs Remix
 • Play   Tropical House Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Happy Music
 • Play   The Good Life Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Gym, Happy Music
 • Play   New Popular Songs 2020 - Top 40 Songs This Week - Best Hits Music Playlist 2020
 • Play   Deep Legacy. Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep & Tropical House, Chill Out, Dance Music, EDM
 • Play   Sunday Coffee: Relaxing Jazz Radio - Smooth JAZZ & Soft Bossa Nova for Calm, Work, Study at Home