Radio Buba Mara 105,2 FM

Rating: 2 (7)
2

Lengua:
9
http://radiobubamara.mk
Géneros:  Mundo música
Bitrate: 64
Formato de sonido: AAC
Sintetizador en línea:
Winamp

Radio Buba Mara 105,2 FM

Género: Mundo música
Дома - Радио Бубамара Чист воздух во етерот 105.2fm Радио Бубамара - Чист воздух во етерот - Најпопуларно радио во Македонија.

http://www.radiobubamara.mk
radio@bubamara.com.mk
Comentarios:
 • Su nombre:
  captcha


Lista de la radio
Usted Radio lista de reproducción está vacía (Registrar)
YouTube
RSS Feed Noticias Categorías Mi lista de feeds RSS Cambiar el idioma del sitio y las fuentes RSS Español RSS: Velocidad de lectura 0
RSS: Noticias
 • „Дубиоза Колектив Карантин Шоу“-сезона 2

  radiobubamara.mk Tuesday, 20 October 2020 16:54:15

  Во обид да најдат начин да ги скратат долгите денови на самоизолација и да ги направат поинтересни и за нив самите и за другите, дечките од босанската музичка група Дубиоза Колектив, решија во март месец да креираат „Дубиоза Колектив Карантин Шоу“. Енергични и гласни, секој понеделник од 20:30ч. одржуваа on-line карантин „мини концерти“, при што секој […]

  The post „Дубиоза Колектив Карантин Шоу“-сезона 2 appeared first on Радио Бубамара.

 • Тоше – нашиот НЕПРЕБОЛ!

  radiobubamara.mk Friday, 16 October 2020 14:36:01

  Тоше Проески е нашиот непребол. Македонија, Балканот и светот го помнат како голема музичка ѕвезда, човек со огромно срце за помош на секого. Тоше музичката кариера ја започна во 1997 година, кога на прилепскиот фестивал Мелфест ја изведе познатата песна од Битлси „Yesterday“, а потоа следат „Усни на усни“ и „Сонце во твоите руси коси“, кои […]

  The post Тоше – нашиот НЕПРЕБОЛ! appeared first on Радио Бубамара.

 • Скопскиoт џез фестивал почнува вечерва со Влатко Стефановски и Теодосиј Спасов!

  radiobubamara.mk Wednesday, 14 October 2020 16:09:02

  Музичките уметници со светско реноме Влатко Стефановски и Теодосиј Спасов вечер ќе го отворат 39-ти Скопски џез фестивал, што ќе се одржува до 17 октомври годинава. Познати изведувачи од земјава и од Европа ќе одржат концерти во живо во салата на Националната опера и балет во рамки на фестивалот. Од земјава ќе учествуваат специјалниот фестивалски […]

  The post Скопскиoт џез фестивал почнува вечерва со Влатко Стефановски и Теодосиј Спасов! appeared first on Радио Бубамара.

 • Објавена колекција хитови на Влатко Илиевски!

  radiobubamara.mk Wednesday, 14 October 2020 13:07:27

  Две години по смртта на пејачот Влатко Илиевски, во негова чест објавена е компилација на неговите музички хитови под наслов „За љубов се пее до крај“. Станува збор за колекција составена од најголемите хитови на Илиевски, кои ја одбележаа неговата десетгодишна соло кариера, како „Нека биде по твое“, „Најбогат на свет“, „Со други зборови“, „Среќа“, […]

  The post Објавена колекција хитови на Влатко Илиевски! appeared first on Радио Бубамара.

 • Дац и Александар со роденденско видео за „Уште ми фалиш“!

  radiobubamara.mk Monday, 12 October 2020 22:39:40

  Популарното дуо “Дац и Александар”, пред точно една година, на фестивалот Макфест 2019,  се претставија со нивниот хит „Уште ми фалиш“, со која го освоија второто место. Песната која допре до срцата на слушателите, стана  дефинитивно најслушаната помеѓу двата фестивала. Автор на музиката и аранжманот е Александар Митевски, додека стиховите заедничко дело на Митевски и Драган Спасов […]

  The post Дац и Александар со роденденско видео за „Уште ми фалиш“! appeared first on Радио Бубамара.

 • „Neće nas zauvik bit“- така пее Петар Грашо во новиот сингл!

  radiobubamara.mk Friday, 9 October 2020 04:11:39

  Петар Грашо, eден од најуспешните музичари и автори во регионот, по низата хитови со кои ја освои публиката, неодамна објави нов сингл насловен „Neće nas zauvik bit“. Познат по своите емотивни текстови и прекрасни мелодии, Грашо ниту овој пат не ги разочара фановите. Како и многу пати досега, тој вели дека и оваа песна е […]

  The post „Neće nas zauvik bit“- така пее Петар Грашо во новиот сингл! appeared first on Радио Бубамара.

 • Жељко Самарџиќ и Црвена Јабука објавија спот за песната “Алеје љубави”!

  radiobubamara.mk Monday, 5 October 2020 04:24:31

  Новиот спот на Жељко Самарџиќ и Црвена Јабука за песната „Алеје љубави“ конечно е готов. Музиката и текстот на песната ги напиша Мирко Шенковски-Геронимо, а аранжманот го направи Мирослав Столица. Спотот се снимаше речеси цело лето на просторите на поранешна Југославија. Се почна од Скопје, па преку Белград, Сараево, Загреб, Љубљана, Подгорица до Скадарско езеро […]

  The post Жељко Самарџиќ и Црвена Јабука објавија спот за песната “Алеје љубави”! appeared first on Радио Бубамара.

 • Легендарната песна за Скопје „Градот убав“, во ново руво и со нов спот!

  radiobubamara.mk Monday, 5 October 2020 03:49:09

  Легендарната песна за Скопје „Градот убав“, на маестро Алаксандар Џамбазов и Бошко Смаќоски, со нов аранжман кој го изработи Бојан Трајковски и надополнет текст од  Тони Зен, прв пат ја слушнавме за време на фестивалот „Skopje Light Art District“. Пред два дена, „Eye Cue“ и Тони Зен, го промовираа спотот за оваа интересна преработка, кој е сниман […]

  The post Легендарната песна за Скопје „Градот убав“, во ново руво и со нов спот! appeared first on Радио Бубамара.

 • Црвена јабука и Јосип Пејаковиќ со видео запис за песната „Tvrđava“!

  radiobubamara.mk Tuesday, 29 September 2020 03:36:50

  Бендот Црвена јабука и Јосип Пејаковиќ објавија видео запис за песната „Tvrđava“, по која ќе биде именуван новиот албум на сараевската група, а кој треба да се најде пред публиката кон средината на октомври. Музиката на новата песна ја работеше Мирко Шенковски (Geronimo), текстот: Мирко Шенковски (Geronimo) / Драгана Кајтазовиќ-Шенковски, а аранжманот: Мирко Шенковски (Geronimo) […]

  The post Црвена јабука и Јосип Пејаковиќ со видео запис за песната „Tvrđava“! appeared first on Радио Бубамара.

 • Мартина Блажеска со „Розеви Неба“ е дел од проектот Songs for World Peace!

  radiobubamara.mk Sunday, 27 September 2020 22:44:04

  Мартина Блажеска е млада македонска талентирана пејачка со врвно музичко образование и веќе докажан успех во музиката во светски рамки. Имено, нејзината најнова песна „Розеви Неба“ е напишана за International Day of Peace (Меѓународниот ден на мирот) и е дел од проектот Songs for World Peace (Песни за мир во светот), кој е поддржан од […]

  The post Мартина Блажеска со „Розеви Неба“ е дел од проектот Songs for World Peace! appeared first on Радио Бубамара.

Top 10: España Top 10: España

radiobubamara.mk
Radio Buba Mara 105,2 FM
Género: Various
Vídeo transmitido en vivo
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #DirumahAja
 • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2020' Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2020 - Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
 • Play   Dance Music Live Radio • Best English Songs 2020 - Top Hits 2020 New Pop Songs Remix
 • Play   Tropical House Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Happy Music
 • Play   The Good Life Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Gym, Happy Music
 • Play   New Popular Songs 2020 - Top 40 Songs This Week - Best Hits Music Playlist 2020
 • Play   Deep Legacy. Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep & Tropical House, Chill Out, Dance Music, EDM
 • Play   Sunday Coffee: Relaxing Jazz Radio - Smooth JAZZ & Soft Bossa Nova for Calm, Work, Study at Home