Test

Rating: 2 (7)
2

Lengua:
43
Géneros:  Various
Bitrate: 128
Formato de sonido: AAC
Sintetizador en línea:
Winamp

Test

Дома - Радио Бубамара Чист воздух во етерот 105.2fm Радио Бубамара - Чист воздух во етерот - Најпопуларно радио во Македонија.

http://www.radiobubamara.mk
radio@bubamara.com.mk
Comentarios:
 • Su nombre:
  captcha


Lista de la radio
Usted Radio lista de reproducción está vacía (Registrar)
YouTube
RSS Feed Noticias Categorías Mi lista de feeds RSS Cambiar el idioma del sitio y las fuentes RSS Español RSS: Velocidad de lectura 0
RSS: Noticias
 • Новиот сингл на ДНК со порака до сите млади-НЕ ЗА СИТЕ ПОРОЦИ!

  radiobubamara.mk Wednesday, 28 July 2021 22:57:56

  Панчо приведен во голема полициска акција за шверц на дрога! Недоволниот прилив на средства и љубовта кон саканата го натерале да се впушти во бизнис со дрога, кој наместо пари за лекување му донесе петгодишна затворска казна! Истата Панчо е спроведен да ја издржува во затворот во Куманово… Ако веќе ништо не ви е јасно […]

  The post Новиот сингл на ДНК со порака до сите млади-НЕ ЗА СИТЕ ПОРОЦИ! appeared first on Радио Бубамара.


  Новиот сингл на ДНК со порака до сите млади-НЕ ЗА СИТЕ ПОРОЦИ! was first posted on јули 28, 2021 at 6:57 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • “100 ПОЗИВА”- Е НАСЛОВОТ НА НОВИОТ ЛЕТЕН ХИТ НА ТАСКО И ЛИНА

  radiobubamara.mk Wednesday, 28 July 2021 18:39:11

  Нашите познати артисти Таско и ултра талентираната и харизматична Лина Пејовска претходното лето буквално го запалија балканот со хитот “Неваљала”, која беше една од најслушаните песни на годината со фантастични 13 милиони + прегледи на Јутуб. По точно една година Таско и Лина со истиот проверен тим на луѓе ја промовираат “100 позива”. Песната е […]

  The post “100 ПОЗИВА”- Е НАСЛОВОТ НА НОВИОТ ЛЕТЕН ХИТ НА ТАСКО И ЛИНА appeared first on Радио Бубамара.


  “100 ПОЗИВА”- Е НАСЛОВОТ НА НОВИОТ ЛЕТЕН ХИТ НА ТАСКО И ЛИНА was first posted on јули 28, 2021 at 2:39 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Сирилик со одлична преработка на познатиот хит на Роберт Билбилов „Јас те губам“

  radiobubamara.mk Wednesday, 28 July 2021 18:27:46

  Познатото дуо „Сирилик“ (Cyrilic), браќата Андреј и Бојан, го преработи хитот на Роберт Билбилов од 2008 година, „Јас те губам“. Во новата верзија, вокалот е на Лина Пејовска. Музиката и текстот се на Роберт Билбилов, а видеото е изработено од 351Studio, во комплетна продукција на „Скај ај ентертејнмент“. „’Јас те губам’ е песна создадена од […]

  The post Сирилик со одлична преработка на познатиот хит на Роберт Билбилов „Јас те губам“ appeared first on Радио Бубамара.


  Сирилик со одлична преработка на познатиот хит на Роберт Билбилов „Јас те губам“ was first posted on јули 28, 2021 at 2:27 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Д.Н.О. со видео запис за „Чувај ме“!

  radiobubamara.mk Tuesday, 27 July 2021 02:24:59

  Друштвото со неограничена одговорност односно Д.Н.О по објавување на синлот “Девојка” сега повторно објавуваат нов сингл, но овој пат и со видео запис под името “Чувај ме”. За изработката на овој видео запис се погрижи продуцентската куќа “Фабрика”, каде како режисер се јавува Љупчо Трајковски, а за камера беа задолжени Јаков и Марјан Огненовски. Надворешен […]

  The post Д.Н.О. со видео запис за „Чувај ме“! appeared first on Радио Бубамара.


  Д.Н.О. со видео запис за „Чувај ме“! was first posted on јули 26, 2021 at 10:24 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • „Кој отров“-новиот сингл на Роберт Билбилов!

  radiobubamara.mk Monday, 26 July 2021 16:25:55

  Роберт Билбилов завчера го промовираше новиот сингл „Кој отров“. Автор на текстот е Робин Зимбаков а музиката и аранжманот се на Роберт. Спотот е во режија на Даниел Јовески, а е сниман на неколку локации во Охрид. Инаку, видеото само за два дена има околу 50000 прегледи. фото: фб Роберт Билбилов

  The post „Кој отров“-новиот сингл на Роберт Билбилов! appeared first on Радио Бубамара.


  „Кој отров“-новиот сингл на Роберт Билбилов! was first posted on јули 26, 2021 at 12:25 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • „Ти“-летен хит на Стефан Лазаров

  radiobubamara.mk Thursday, 22 July 2021 16:13:30

  Екс ТВ-водителот Стефан Лазаров, а веќе некое време и популарен јутјубер, во неделата на својот Јутјуб канал, ја објави новата песна со наслов „Ти“, за која сними и прекрасна видео приказна. Зад музиката и текстот на овој летен романтичен хит стои Таско, а во текстот вмешал прсти и самиот Стефан, а за аранжманот беше задолжен […]

  The post „Ти“-летен хит на Стефан Лазаров appeared first on Радио Бубамара.


  „Ти“-летен хит на Стефан Лазаров was first posted on јули 22, 2021 at 12:13 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Нено Белан со емотивна видео приказна за песната “Звијезде“

  radiobubamara.mk Thursday, 15 July 2021 21:29:10

  Нено Белан го објави спотот за песната “Звијезде“, со која ја освои првата награда од стручното жири на Сплитскиот фестивал. Голема чест е да се биде на тронот на легендарниот Сплитски фестивал две години по ред, минатата година според гласовите на публиката, а оваа година според стручното жири. Фактот дека Сплит е мој роден град […]

  The post Нено Белан со емотивна видео приказна за песната “Звијезде“ appeared first on Радио Бубамара.


  Нено Белан со емотивна видео приказна за песната “Звијезде“ was first posted on јули 15, 2021 at 5:29 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • ‘Кампо Каштело’ – Јуре Бркљача испеа песна за квартот од неговиот роден Задар!

  radiobubamara.mk Wednesday, 14 July 2021 15:41:18

  Jуре Бркљача ја претстави новата песна ‘Кампо Каштело’ која ја посвети на неговиот роден град Задар, однодсно на квартот во кој пораснал, но и на луѓето што живеат таму. На овој начин, тој некако сака да остави трага, но и да изрази благодарност за најубавиот дел од животот поминат токму во овој град. Новата песна […]

  The post ‘Кампо Каштело’ – Јуре Бркљача испеа песна за квартот од неговиот роден Задар! appeared first on Радио Бубамара.


  ‘Кампо Каштело’ – Јуре Бркљача испеа песна за квартот од неговиот роден Задар! was first posted on јули 14, 2021 at 11:41 am.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Тамара во новата песна открива кој е нејзиниот „Порок“!

  radiobubamara.mk Sunday, 11 July 2021 17:40:55

  Тамара Тодевска на Јутјуб каналот на Урбан Рекордс ја промовираше новата песна и видео записот за „Порок“. Песната е во нејзин поп стил, но овојпат со примеси на трап. Музиката е на Лазар Цветковски и Тамара, со текст на Тајзи, аранжман Лазар Цветковски и Тамара, микс и мастеринг Лазар Цветковски. Спотот го изработија Били Д […]

  The post Тамара во новата песна открива кој е нејзиниот „Порок“! appeared first on Радио Бубамара.


  Тамара во новата песна открива кој е нејзиниот „Порок“! was first posted on јули 11, 2021 at 1:40 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Женското трио „Тринити стингс“ промовира шарм и талент

  radiobubamara.mk Thursday, 8 July 2021 22:32:23

  Три шармантни и талентирани девојки, еден историски локалитет, еден предизвикувачки рефрен и многу пофалби и поддршки. Вака накусо звучи приказната околу женското трио „Тринити стрингс“, кое деновиве ја објави песната „Да или не“. Во „Тринити стрингс“ членуваат: Марта Куч, виолончелистка и вокал и виолинистките  Александра Мирсинова и Ирена Стојановска. Музиката и текстот на песната “Да […]

  The post Женското трио „Тринити стингс“ промовира шарм и талент appeared first on Радио Бубамара.


  Женското трио „Тринити стингс“ промовира шарм и талент was first posted on јули 8, 2021 at 6:32 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

Top 10: España Top 10: España

Género: Various
Vídeo transmitido en vivo
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #DirumahAja
 • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2020' Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2020 - Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
 • Play   Dance Music Live Radio • Best English Songs 2020 - Top Hits 2020 New Pop Songs Remix
 • Play   Tropical House Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Happy Music
 • Play   The Good Life Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Gym, Happy Music
 • Play   New Popular Songs 2020 - Top 40 Songs This Week - Best Hits Music Playlist 2020
 • Play   Deep Legacy. Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep & Tropical House, Chill Out, Dance Music, EDM
 • Play   Sunday Coffee: Relaxing Jazz Radio - Smooth JAZZ & Soft Bossa Nova for Calm, Work, Study at Home