Radio Buba Mara 105,2 FM

Rating: 2 (7)
2

12
http://radiobubamara.mk
Genres:  World Music
Bitrate: 128
Sound Format: AAC
Online Synthesizer:
Winamp

Radio Buba Mara 105,2 FM

Genre: World Music
Дома - Радио Бубамара Чист воздух во етерот 105.2fm Радио Бубамара - Чист воздух во етерот - Најпопуларно радио во Македонија.

http://www.radiobubamara.mk
radio@bubamara.com.mk
Comments:
 • Your name:
  captcha


List of radio
Your Radio playlist is empty (Sign Up)
YouTube
RSS Feed News Categories My list of RSS feeds Change site language and RSS feeds English RSS: Reading speed 0
RSS: News
 • „Срце се не предаје“ за убав крај на 2020-та од Маријан Бан и Тонка!

  radiobubamara.mk Tuesday, 1 December 2020 09:00:46

  На хрватската музичка сцена се појави совршена музичка комбинација-интересен дует, а тоа се Маријан Бан и Тонка и песна од Срѓан Секуловиќ Сканси, кој со години ја чувал, како што вели, во фиока, а сега конечно е пред нас и можеме да уживаме во прекрасната изведба. Воодушевен од „Срце се не предаје“, Маријан Бан вели: „Кога […]

  The post „Срце се не предаје“ за убав крај на 2020-та од Маријан Бан и Тонка! appeared first on Радио Бубамара.

 • Кики Рахимовски со нова божиќна песна!

  radiobubamara.mk Tuesday, 1 December 2020 07:28:11

  Во пресрет на големиот христијански празник Божиќ, Кристијан Рахимовски реши да им подари на своите фанови топла, празнична песна „Kuća puna osmijeha“. (Божиќна). Новиот сингл изобилува со позитивна енергија, стиховите ви ја допираат душата, а видеозаписот зад кој стои студиото Music Stop Visual, ја отсликува празничната семејна атмосфера. Автор на музиката е  Дејан Николиќ и […]

  The post Кики Рахимовски со нова божиќна песна! appeared first on Радио Бубамара.

 • БАРАМ ЗБОРОВИ, АМА НЕ ОДИ, ПРЕРАНО ЗАМИНА: Познатите со емотивни зборови се простуваат од Миша Алексиќ!😢

  radiobubamara.mk Sunday, 29 November 2020 19:44:52

  R.I.P. Гитаристот од рок групата „Рибља Чорба“, Миросалав Миша Алексиќ, почина на 67-годишна возраст.😢 Легендарниот басист ја изгуби битката со корона вирусот😔 Пријателите и колегите скршени поради неговото прерано заминување, се огласија на социјалните мрежи со емотивни зборови. БРАТ ШОМИ, НЕКА ТИ Е ЛЕСНА ЗЕМЈАТА: Бора и сите членови на Рибјља Чорба очајни поради прераното […]

  The post БАРАМ ЗБОРОВИ, АМА НЕ ОДИ, ПРЕРАНО ЗАМИНА: Познатите со емотивни зборови се простуваат од Миша Алексиќ!😢 appeared first on Радио Бубамара.

 • Големиот хит на Здравко Чолиќ, „Једина“, во изведба на Фрајле!

  radiobubamara.mk Saturday, 28 November 2020 17:04:54

  Фрајле, четири убави и исклучително талентирани дами, со обработката  на големиот хит на Здравко Чолиќ, „Једина“, го најавуваат новио албум „Обрадуј ме вол.2“. Марија, Наташа, Јелена и Невена одбележаа десет години постоење со албумот „Обрадуј ме“, еден од најслушаните албуми во регионот. Деновиве, оваа приказна добива продолжение -песната „Једина“ е хит што одбележа многу генерации […]

  The post Големиот хит на Здравко Чолиќ, „Једина“, во изведба на Фрајле! appeared first on Радио Бубамара.

 • Кики Лесендриќ и Пилоти со нов сингл!

  radiobubamara.mk Saturday, 28 November 2020 16:35:02

  Кики Лесендриќ и Пилоти, го објавија новиот сингл насловен „Увек на крају“, кој всушност е најавен синл за новиот албум. Песната е пропратена со интересен видео запис кој е составен  од низа фотографии и видеа, кои им ги испратиле пријатели од целиот свет. За монтажата на спотот беше задолжен Филип Дедиќ, а музиката, текстот, аранжманот и продукцијата […]

  The post Кики Лесендриќ и Пилоти со нов сингл! appeared first on Радио Бубамара.

 • „Љуби, љуби“ е новиот сингл на Владо Јаневски!

  radiobubamara.mk Friday, 27 November 2020 23:08:54

  Популарниот пејач Владо Јаневски или како што публиката милува да го каже – чаирскиот романтичар, денес 27 ноември, на денот кога го слави својот роденден, го објави и новиот сингл „Љуби, љуби“. Новио хит кој излезе под капата на „Кроација рекордс“, е во брз денс ритам, автор на музиката и текстот е самиот Јаневски, а за аранжманот […]

  The post „Љуби, љуби“ е новиот сингл на Владо Јаневски! appeared first on Радио Бубамара.

 • Давид Темелков става точка на и!

  radiobubamara.mk Friday, 27 November 2020 17:47:54

  Миленикот на публиката, по издавањето на Албумот „Дишам за нас„ продолжува во ритам кој освојува, ритам во кој пулсираат женските срца! Иако е приватно таинствен, во новата песна Давид покажува сé освен таинственост. Поради неговите единствени вокални способности, но и поради неговата маркантна појава, од самите почетоци го плени вниманието на публиката, а поготово на […]

  The post Давид Темелков става точка на и! appeared first on Радио Бубамара.

 • Hoвата песна на Тони Зен за сите оние кои кpaдат, лaжaт и cyшат…

  radiobubamara.mk Thursday, 26 November 2020 00:29:06

  Тони Зен во соработка со бендот 3ject, oбјави нова песна , за која на фб меѓудругото напиша: „ ова е една од многуте песни кои не одекнуваат многу далеку, но, тие што слушаат, ќе ја слушнат.“

  The post Hoвата песна на Тони Зен за сите оние кои кpaдат, лaжaт и cyшат… appeared first on Радио Бубамара.

 • „Диета“- нов хит на Дубиоза колектив!

  radiobubamara.mk Tuesday, 24 November 2020 08:48:14

  Познатиот босански бенд Дубиоза Колектив, продолжуваат да се дружат со своите фанови секој понеделник. Со „мини концерти“ на фејсбук и јутуб го емитуваат таканареченото Карантин шоу, со кое од 19 октомври, ја започнаа и втората сезона. А минатата недела ја изненадија својата публика и со нов сингл. Новата песна е со наслов „Диета“, а интересно […]

  The post „Диета“- нов хит на Дубиоза колектив! appeared first on Радио Бубамара.

 • Подобро ќе е! 5+ Бенд шири позитивна енергија со нова песна!

  radiobubamara.mk Monday, 23 November 2020 18:35:01

  Сега кога е најважно да се задржи оптимистичкиот дух и да ги прифатиме промените како предизвик за менување кон подобро, на радио станиците прозвучи новата песна на 5+ Бенд. Новата песна насловена како ‘Подобро ќе е’ испраќа токму ваква порака низ пријатна мелодија и текст што мотивира да ги промениме работите кај себе, особено оние […]

  The post Подобро ќе е! 5+ Бенд шири позитивна енергија со нова песна! appeared first on Радио Бубамара.

Top 10: USA Top 10: USA

radiobubamara.mk
Radio Buba Mara 105,2 FM
Genre: Various
Video Streaming
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #DirumahAja
 • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2020' Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2020 - Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
 • Play   Dance Music Live Radio • Best English Songs 2020 - Top Hits 2020 New Pop Songs Remix
 • Play   Tropical House Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Happy Music
 • Play   The Good Life Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Gym, Happy Music
 • Play   New Popular Songs 2020 - Top 40 Songs This Week - Best Hits Music Playlist 2020
 • Play   Deep Legacy. Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep & Tropical House, Chill Out, Dance Music, EDM
 • Play   Sunday Coffee: Relaxing Jazz Radio - Smooth JAZZ & Soft Bossa Nova for Calm, Work, Study at Home