Radio Buba Mara 105,2 FM

Rating: 2 (7)
2

Sprache:
7
http://radiobubamara.mk
Genres:  Weltmusik
Bitrate: 64
Tonformat: AAC
Online-Synthesizer:
Winamp

Radio Buba Mara 105,2 FM

Genre: Weltmusik
Дома - Радио Бубамара Чист воздух во етерот 105.2fm Радио Бубамара - Чист воздух во етерот - Најпопуларно радио во Македонија.

http://www.radiobubamara.mk
radio@bubamara.com.mk
Kommentare:
 • Ihr Name:
  captcha


Liste der Radio
Ihre Radio playlist ist leer (Registrieren)
YouTube
RSS Feed News Kategorien Meine Liste der RSS-Feeds Sprache der Site und RSS-Feeds ändern Deutsch RSS: Lesegeschwindigkeit 0
RSS: Nachrichten
 • Васил Гарванлиев промовираше нова песна – „ПриКазна“

  radiobubamara.mk Thursday, 6 August 2020 03:47:22

  Од вчеравечер на официјалниот Јутуб канал на Васил Гарванлиев може да се види видеозаписот на неговата најнова песна „ПриКазна“. Ова е втора песна годинава, по евровизиската „Yоu“, со која Васил требаше да настапи на 65-тото издание на Евровизија во Ротердам, одложено поради пандемијата со ковид -19. Верен на својот стил, естетика и скриени пораки, Васил […]

  The post Васил Гарванлиев промовираше нова песна – „ПриКазна“ appeared first on Радио Бубамара.

 • Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“

  radiobubamara.mk Tuesday, 4 August 2020 20:12:59

    Од последиците на сообраќајната несреќа што ја доживеа минатата недела, почина Рајко Дујмиќ, легендарниот хрватски музичар и композитор, најпознат по својата работа со групата „Нови фосили“. По несреќата, во која се здоби со тешки повреди на главата, Дујмиќ беше во кома и приклучен на респиратор. По неколкудневна битка на интензивната нега – тој ја […]

  The post Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“ appeared first on Радио Бубамара.

 • Давор Радолфи со нова летна балада!

  radiobubamara.mk Thursday, 30 July 2020 20:29:25

  Давор Радолфи е еден од најголемите промотори на латинска музика во Хрватска, а неговата нова песна „Prođi kraj menе“, во ритамот на самба и румба, е како создадена за летните вечери. За оваа љубовна балада, во која доминираат звуците на акустичните гитари, Давор Радолфи изјави дека  е една од неговите омилени песни што ги напишал. Песната […]

  The post Давор Радолфи со нова летна балада! appeared first on Радио Бубамара.

 • Влатко Стефановски одржа соло концерт пред ХНК во Загреб!

  radiobubamara.mk Thursday, 30 July 2020 20:03:23

  Врвната гитарска претстава за стари и млади пред Хрватскиот народен театар во Загреб, која пак беше дел од фестивалот „Св. Марко“, а се случи синоќа, го потврдува и натаму статусот на Влатко Стефановски како -виртуоз на гитарата. Прекрасни зборови ја опишуваат голема фасцинација кон настапот на Влатко Стефановски. Имено, хрватскиите медиуми пишуваат дека соло концертот на […]

  The post Влатко Стефановски одржа соло концерт пред ХНК во Загреб! appeared first on Радио Бубамара.

 • Две години од смртта на легендарниот Оливер Драгојевиќ!

  radiobubamara.mk Thursday, 30 July 2020 04:28:35

  Поминаа две тажни години, откако не остави  хрватскиот музички великан, Оливер Драгојевиќ, а во сеќавање на неговото богато музичко наследство, и оваа година во Вела Лука, се одржуваат концерти и манифестацијата „Trag u beskraj – Sjećanje na Olivera“. Оливер остави незаменливо место на хрватската музичка сцена и во срцата на неговите обожаватели, а споменот за […]

  The post Две години од смртта на легендарниот Оливер Драгојевиќ! appeared first on Радио Бубамара.

 • “Роман за нас”на Баже Маротов во спомен на хрватската легенда Оливер Драгојевиќ!

  radiobubamara.mk Thursday, 30 July 2020 04:13:57

  Среда, 29-ти јули, на денот кога во Хрватска, а и пошироко се одбележуваат две години од смртта на легендарниот Оливер Драгојевиќ, македонската публика за прв пат имаше исклучителна можност на Радио Бубамара, да ја слушне премиерната изведба на  најновата песна “Роман за нас” на Баже Маротов. Со оваа песна, македонскиот кантавтор му оддава почит на хрватскиот […]

  The post “Роман за нас”на Баже Маротов во спомен на хрватската легенда Оливер Драгојевиќ! appeared first on Радио Бубамара.

 • Во чест на легендарниот Оливер Драгојевиќ, македонскиот кантавтор Благој Маротов промовира нов сингл!

  radiobubamara.mk Tuesday, 28 July 2020 17:41:46

  Утре, 29-ти јули, среда, на Радио Буба Мара, ќе биде промовирана новата песна “Роман за нас” и видеоспотот за истата од кантавторот Благој Маротов. Истиот ден во Хрватска и на целиот Балкан ќе се оддаде голема почит на музичката легенда Оливер Драгојевиќ, па по тој повод познатиот македонски уметник со голем пиетет се навраќа на […]

  The post Во чест на легендарниот Оливер Драгојевиќ, македонскиот кантавтор Благој Маротов промовира нов сингл! appeared first on Радио Бубамара.

 • Саша Ковачевиќ со уште еден летен хит!

  radiobubamara.mk Tuesday, 28 July 2020 16:48:20

  Популарниот пејач Саша Ковачевиќ објави уште една песна од неговиот нов албум. Станува збор за синглот насловен „Она“, во кој како и во претходните три, остана верен на латино поп ритамот. Музиката ја работеше заедно со неговиот брат Раде Ковачевиќ, додека стиховите ги напиша Милош Рогановиќ. Видеото е снимено во Доминиканската Република и верно прикажува […]

  The post Саша Ковачевиќ со уште еден летен хит! appeared first on Радио Бубамара.

 • Почина Питер Грин – коосновач на „Fleetwood Mac“ и автор на „Black Magic Woman“

  radiobubamara.mk Monday, 27 July 2020 04:28:00

  Питер Грин, кој заедно со Ерик Клептон, се сметаше за еден од најдобрите бели блуз-гитаристи, почина на 73-годишна возраст. Коосновач на британската група „Fleetwood Mac“, која во 1969 продаде повеќе албуми отколку „Битлси“ и „Ролинг стоунс“ заедно, Грин беше автор на најпознатите нивни хитови, вклучувајки ја и „Black Magic Woman“, која подоцна стана светски хит […]

  The post Почина Питер Грин – коосновач на „Fleetwood Mac“ и автор на „Black Magic Woman“ appeared first on Радио Бубамара.

 • Скопје се сеќава: 57 години од земјотресот, кој до темел го разурна главниот град!

  radiobubamara.mk Sunday, 26 July 2020 15:50:35

  Скопје, 26 јули 1963 година, точно е 5.17 часот наутро, одеднаш силен потрес, се слуша силен татнеж, се чувствува силно тресење и нишање. Што се случува? Земјотрес, катастрофа… Разурнато Скопје…… Тоа кобно утро, пред точно 57 години, Скопје беше разурнато од земјотрес од 9 степени по Меркалиевата скала (6,1 според рихтеровата сеизмичка скала) кој траел 20 […]

  The post Скопје се сеќава: 57 години од земјотресот, кој до темел го разурна главниот град! appeared first on Радио Бубамара.

Top 10: Deutschland Top 10: Deutschland

radiobubamara.mk
Radio Buba Mara 105,2 FM
Genre: Various
Video Streaming
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #DirumahAja
 • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2020' Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2020 - Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
 • Play   Dance Music Live Radio • Best English Songs 2020 - Top Hits 2020 New Pop Songs Remix
 • Play   Tropical House Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Happy Music
 • Play   The Good Life Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Gym, Happy Music
 • Play   New Popular Songs 2020 - Top 40 Songs This Week - Best Hits Music Playlist 2020
 • Play   Deep Legacy. Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep & Tropical House, Chill Out, Dance Music, EDM
 • Play   Sunday Coffee: Relaxing Jazz Radio - Smooth JAZZ & Soft Bossa Nova for Calm, Work, Study at Home