radio.pervii.com

Radio Dukagjini

 
Play
Radio Dukagjini
Radio Dukagjini
http://www.dukagjini.com volume
Genres:  Pop
Bitrate: 128  128
Sound Format: MP3
Online Synthesizer:
Direct link to listen to the player

Radio Dukagjini

RTV Dukagjini Sales&Marketing +377 45 90 1000E filluam seriozisht edhe pse pak të vetëdijshëm se do të arrihet ky sukses. 13 vjet pas, kuptojmë sa i rëndësishëm, sa me peshë dhe sa i suksesshëm ishte investimi ynë. Tash, kur e përmbledhim punën 13 vjeçare të Radio Dukagjinit, me kënaqësi konstatojmë se ia dolëm. Ia dolëm të jemi pjesë e çdo shtëpie, çdo familje, çdo institucioni. Dhe më e rëndësishmja: Arritëm të jemi pjesë e Kosovës. Pjesë e suksesshme e Kosovës, e nismave të asaj kohe, që me gjithë vështirësitë që e përcjellin një kolektiv, rezultoi me shumë sukses. Ndoshta ishte një fillim entuziast, por si çdo nismë me emrin “Dukagjini”, korri sukses. Filloi në Pejë me një staf të vogël. U zgjerua edhe në Prishtinë, poashtu me staf të kufizuar. Ishim radio lokale, hodhëm një hap më shumë përpara dhe u transformuam në kombëtare. Dhe jo vetëm kaq. Sot dëgjohemi në mbarë botën, falë zhvillimit të hovshëm të teknologjisë. Dhe jo vetëm teknologjisë! Falë edhe punës së dhjetra të punësuarve në Radio Dukagjini. Me idenë: Gjithmonë në kërkim të të rejave në shërbim tuajin, planifikuam dhe realizuam, me entuziazmin e pashoq të ekipit, një radio popullore, e cilësuar nga të gjitha sondazhet në vend dhe rajon si RADIO ME POPOLLORE NE 10 VJETET E FUNDIT. Ne jemi gjithmonë ON AIR.E nisëm për ta vazhduar së bashku! Ju faleminderit që egzistoni! Me zemër, RADIO DUKAGJINI
http://www.dukagjini.com/
info@dukagjini.com
What recently played on the radio:
Radio Dukagjini
4d. 3h. 47min. ago
Otis Redding - Merry Christmas Baby (Atco Records 1967)
4d. 5h. 19min. ago
Dounia - Rich Girl Mood Feat. Kehlani
4d. 6h. 59min. ago
Milk Sugar - Ready Or Not (Vocal Mix)
4d. 8h. 39min. ago
L - Mujer Bruja
4d. 10h. 15min. ago
Beyonc - 711
4d. 11h. 51min. ago
Clean Bandit - We Were Just Kids (Feat. Craig David Kirsten Joy)
4d. 13h. 29min. ago
Vince Guaraldi Trio - Christmas Time Is Here
4d. 15h. 3min. ago
Dj Khaled - Im The One Feat. Justin Bieber Quavo Chance The Rapper Lil Wayne
4d. 16h. 38min. ago
Grey Feat. Lon - Want You Back
4d. 18h. 13min. ago
Lp - Shaken
4d. 19h. 50min. ago
Tove Lo -
4d. 21h. 27min. ago
Dua Lipa - Be The One
4d. 23h. ago
Britney Spears - Oops!...i Did It Again
5d. 34min. ago
Las Ketchup - The Ketchup Song
5d. 2h. 10min. ago
James Arthur Anne-Marie - Rewrite The Stars
5d. 3h. 47min. ago
Clean Bandit - Last Goodbye (Feat. Tove Styrke & Stefflon Don) [
5d. 5h. 21min. ago
Stargate & Los Unidades - Voodoo (Feat. Tiwa Savage, Wizkid, Danny Ocean & David Guetta)
5d. 7h. 9min. ago
Mabel - Don't Call Me Up
5d. 8h. 48min. ago
Rita Ora - Girls Ft. Cardi B, Bebe Rexha & Charli Xcx
5d. 10h. 22min. ago
Jrme Echenoz - Le Chrome Et Le Coton (Lafayette Remix)
Collapse the list
Comments:
 • Your name: captcha
List of radio
Your Radio playlist is empty (Sign Up)
Collapse the list
YouTube
RSS Feed News Categories My list of RSS feeds Change site language and RSS feeds English Collapse the list RSS: Reading speed 0
RSS: News
Music Football Humor Food Fitness Politics Sport Auto World Various Hitech Hardware Business
  Collapse the list
  Archive of tracks played in the last week
  HIT
  Archive Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun TOP
  100!
  Radio Dukagjini    
  TOP 20 P Raiting
  A-Trak - Djs Gotta Dance More Ft. Todd Terry
  6 0
  I - Baby Its Cold Outside
  6 0
  Dru Hill Feat. J Dupri Da Brat - In My Bed (So So Def Rmx)
  5 0
  David Guetta - Hey Mama Ft. Nicki Minaj)
  5 0
  Zhu - As Crazy As It Is (Feat. A-Trak Keznamdi)
  5 0
  Dj Snake - Magenta Riddim
  5 0
  Mark Ronson Ft. Miley Cyrus
  5 0
  Jessie J Feat Big Sean & Dizzee Rascal - Wild
  4 0
  Lauv Troye Sivan - Im So Tired
  4 0
  Steve Aoki - Anything More Feat. Era Istrefi [Ultra Music]
  4 0
  Rosalia
  4 0
  The Chainsmokers - Beach House
  4 0
  Buika -- No Habra Nadie En El Mundo (Rudi Ping Remix)
  4 0
  Beyonc - Back To Black (Fifty Shades Darker)
  4 0
  De Epend - Only Love
  4 0
  Destinys Child - Silent Night
  4 0
  Sam Smith, Normani - Dancing With A Stranger
  4 0
  Post Malone - Rockstar (Feat. 21 Savage)
  4 0
  Enca - Love On My Body
  4 0
  Lovelytheband - Broken
  4 0
  HTML code to add radio stations to your site. Accept wishes for adding new features.
  </>HTML code
  HTML code to add radio stations to your site. Accept wishes for adding new features.
  1
  2
  Top 10: USA
  La X Mas Musica Radio HSL - India's No.1 - Top 40 Superhits Station A-0 Top 40mix Hot 97.7 (32k) Top Latino Radio 2000 FM - Top 40 Top Latino Radio Jewishhits.com TORi-Live-8000 All Hit Remixes@MEGASHUFFLE.com (AHR)
  Video Streaming
  • Play   ChillYourMind Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep House & Tropical | Chill Out | Dance Music
  • Play   The Good Life Radio x Sensual Musique • 24/7 Live Radio | Deep & Tropical House, Chill & Dance Music
  • Play   Pop Songs World 2019 | Best English Songs 2019 Hits, Popular Songs Of All Time - Best Music 2019
  • Play   Fenomen Pop Music Radio Live Stream: New Pop Songs World 2018: Best English Songs 2019 Hits Playlist
  • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #MusicaStudios
  • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
  • Play   Best Radio Live Music Stream, Top Hits Pop Songs World 2019, Best English Songs 2019 Popular Songs
  • Play   Gangsta Rap Radio 24/7 🔴 Underground Rap & Hip Hop Live Music (Rap Party Radio)
  • Play   Best Remixes Of Popular Songs 2019 : 24/7 Live Stream Music 🔥 Electro House & Party Club Dance Mix
  • Play   🔴 24x7 Live Tamil Music Station 🎧 Think Music