radio.pervii.com

RadioFontana 98.8 FM

 
Play
RadioFontana 98.8 FM
RadioFontana 98.8 FM
http://radiofontana.org volume
Genres:  Various
Bitrate: 128
Tonformat: MP3
Online-Synthesizer:
Direkter link zum abhören des players

RadioFontana 98.8 FM

RTV FONTANA ofron informacione aktuale dhe reale, nga vendi, rajoni dhe bota, emisione te ndryshme, debate, muzike, marketing etj.
Liste reduzieren
Kommentare:
 • Ihr Name: captcha
Liste der Radio
Ihre Radio playlist ist leer (Registrieren)
Liste reduzieren
YouTube
RSS Feed News Kategorien Meine Liste der RSS-Feeds Sprache der Site und RSS-Feeds ändern Deutsch Liste reduzieren RSS: Lesegeschwindigkeit 0
RSS: Nachrichten
Musik Sport Fußball Politik Verschiedene Auto Geschäft Hallo-Tech
 • Mourinho: Më duhet një ekip që do të më motivon

  radiofontana.org | Tue, 02 Apr 2019 07:38:01 +0000

  Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Jose Mourinho thotë se ka në plan që në sezonin e ardhshëm të jetë në krye të ndonjë klubi. I shkarkuar në dhjetor të vitit të kaluar, portugezët ka kaluar kohë duke punuar në projekte të ndryshme si dhe si analist sportiv. “Nuk po vuaj sepse nuk jam stërvitje, kam kohë […]

 • E shpjegon shkenca: Ja pse kur shihni letra ose filxhan ju dalin të gjitha

  radiofontana.org | Tue, 02 Apr 2019 07:28:59 +0000

  Publikohen arsyet shkencore të realizimit të falleve në përgjithësi. Realizimi i shumicës së fjalëve të bëra nga ana e fallxhoreve, është një gjë për të cilën jeni kureshtar edhe ju. Shumë prej jush që po lexoni këtë material, mund të keni parë të paktën një herë filxhan. Disa vetë e me shoqëri, plot të tjerë […]

 • Bebe Rexha: Ndonjë ditë jam e bukur, ndonjë ditë jam e shfrenuar

  radiofontana.org | Tue, 02 Apr 2019 07:20:30 +0000

  Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është duke punuar në projekte të reja muzikore si dhe do të mbajë disa koncerte anembanë globit. Ajo së fundi ka dhënë një intervistë të gjatë për revistën “Nylon” teksa do të mbuloj edhe ballinën e numrit të kë muaji. Revista […]

 • Shkenctarët japonez shpikin ngjyrën që bllokon sinjalet Wi-Fi

  radiofontana.org | Tue, 02 Apr 2019 07:16:29 +0000

  Shkenctarët e Universitetit të Tokios kanë zhvilluar ngjyrë të veçantë që mund të bllokojë sinjalet ‘wireless’. Duke përzierë grimcat e oksidit të hekurit në ngjyrë, hulumtuesit kanë shpikur ngjyrën që bllokon frekuencën e radios në spektra më të larta ku ndodhin Wi-Fi dhe komunikimet tjera më të larta të bandwidth. Edhe pse shumica e teknologjive […]

 • Themeluesi i WhatsApp, kërkon të mbyllni llogarinë në Facebook

  radiofontana.org | Tue, 02 Apr 2019 07:13:43 +0000

  Brian Acton është një prej themeluesve të WhatsApp, që përfitoi nga Facebook 19 miliardë, pasi e shiti kompaninë që e kishte krijuar. Për tri vjet ai vazhdoi të mbetej pjesë e rrjetit social, por u largua më 2017 pasi nuk pajtohej me mënyrën e lejimit të reklamave në këtë platformë, transmeton Telegrafi. Që nga largimi, […]

 • LDK e shqetësuar për ikjen e të rinjve nga Kosova, kërkon seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit

  radiofontana.org | Tue, 02 Apr 2019 07:09:01 +0000

  Deputeti i LDK-së, Fidan Rekaliu ka bërë të ditur se kjo parti ka dërguar një kërkesë në Kryesinë e Kuvendit për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme lidhur me largimin e të rinjve nga Kosova. Rekaliu, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se janë 41 deputetë nënshkrues që kanë kërkuar seancë të […]

 • Jasharaj: Në shkollat tona mësohet me shkumësa e shpuza, e na vendosin në gara të PISA-s me shtete të zhvilluara

  radiofontana.org | Tue, 02 Apr 2019 07:03:48 +0000

  Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj në një intervistë për emisionin “Përballje”, ka folur rreth kompensimit të orëve mësimore të cilat janë humbur gjatë grevës në fillim të këtij viti. Jasharaj, në emisionin “Përballje” me gazetarin Muhamet Hajrullahu në RTV Dukagjini, ka thënë se diskutimi në Parlament, në vend se të japë shpresë për një zgjidhje, […]

 • Shënohet dita botërore e Autizmit edhe në Kosovë

  radiofontana.org | Tue, 02 Apr 2019 07:00:08 +0000

  Dita Botërore e Autizmit është vendosur nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, në vitin 2007, si një përpjekje për t’i dhënë fund diskriminimit ndaj personave me autizëm. Me rastin shënimit të kësaj dite në Prishtinë me moton “Të gjithë dallojmë, jo vetëm unë” do të mbahet një marsh i fëmijëve nga sheshi “Zahir […]

 • Sot mot i ndryshueshëm

  radiofontana.org | Tue, 02 Apr 2019 06:56:33 +0000

  Gjatë ditës se sotme pritet të mbajë moti I kthjellët dhe me diell gjatë pjesës së parë të ditës, por nga orët e vona pritet fuqizim i masave ajrore, të cilat parashihen të krijojnë kushte për vranësira të dendura, të cilat vende-vende do të sjellin reshje shiu. Në fushat termike priten ndryshime, ku minimalet parashihen […]

 • Temperatura të vërteta pranverore, këto janë parashikimet e motit për sot

  radiofontana.org | Sun, 31 Mar 2019 07:18:09 +0000

  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 20 gradë Celsius. “Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur, por stabil atmosferik. Në këto kushte do të mbaj mot me diell dhe i nxehtë. Temperaturat minimale […]

Html-code zum hinzufügen von radiosendern zu ihrer site. Akzeptieren sie wünsche zum hinzufügen neuer funktionen.
</>HTML Quelltext
Html-code zum hinzufügen von radiosendern zu ihrer site. Akzeptieren sie wünsche zum hinzufügen neuer funktionen.
1
2
Top 10: Deutschland
AirClassique antenne 1 Stuttgart Bayern 3 laut.fm audimaxx Hertz 87.9 - Campusradio fuer Bielefeld Lipperbruch Radio MUENSTER Radio Hamburg Bayerwaldradio.de I Love Radio - Charts & Hits by iloveradio.de


Video Streaming
 • Play   The Good Life Radio x Sensual Musique • 24/7 Live Radio | Deep & Tropical House, Chill & Dance Music
 • Play   ChillYourMind Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep House & Tropical | Chill Out | Dance Music
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #MusicaStudios
 • Play   Tropical House Radio | 24/7 Livestream
 • Play   Pop Songs World 2019 | Best English Songs 2019 Hits, Popular Songs Of All Time - Best Music 2019
 • Play   Joy Fm Radio Live Music Stream 24/7: Best Soft Hits Pop, Love & Slow Songs: New Music 2019 Playlist
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik Tahun 1990 - 2019 - 24 Jam Nonstop #LiveMusic
 • Play   Best Radio Live Music Stream, Top Hits Pop Songs World 2019, Best English Songs 2019 Popular Songs
 • Play   Pop Music Live Stream 🔴 24/7 Music Only
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to