Test

评分: 2 (7)
2

语言:
46
比特率: 128
声音格式: AAC
在线合成器:
Winamp

Test

Дома - Радио Бубамара Чист воздух во етерот 105.2fm Радио Бубамара - Чист воздух во етерот - Најпопуларно радио во Македонија.

http://www.radiobubamara.mk
radio@bubamara.com.mk
评论:
 • 你的名字:
  captcha


电台清单
您的电台播放列表为空 (注册)
YouTube
RSS Feed News Categories My list of RSS feeds Change site language and RSS feeds RSS: 阅读速度 0
RSS: 新闻
 • Тончи Хуљиќ, во свој стил, ја претстави „Богу иза ногу“!

  radiobubamara.mk Thursday, 23 September 2021 17:21:19

  Еден од најплодните хрватски музичари Тончи Хуљиќ, овие денови, во свој стил, ја претстави песната „Богу иза ногу“, која всушност е насловна нумера на истоимената серија, а која се прикажува на Нова ТВ. Својата публика ја изненади и со интересно видео за овој сингл, за кое вели: „Ексцентрична серија заслужува ексцентричен спот!“ Инаку, песната е […]

  The post Тончи Хуљиќ, во свој стил, ја претстави „Богу иза ногу“! appeared first on Радио Бубамара.


  Тончи Хуљиќ, во свој стил, ја претстави „Богу иза ногу“! was first posted on септември 23, 2021 at 1:21 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Новата балада на Јуре Бркљача „Прозор“, совршена за романтична есен!

  radiobubamara.mk Thursday, 23 September 2021 04:54:03

  Песната „Прозор“, која се наоѓа на деби албумот на Јуре Бркљача „Остани тајна мога живота“, доби свое видео.Станува збор за композиција со која младиот Јуре настапи на овогодинешниот фестивал Шибенски Шансони и ја освои третата награда од публика. Така, прекрасната балада за таинствената, но вистинска љубов, потпишана од Мирослав Рус, го доби својот визуелен епилог. […]

  The post Новата балада на Јуре Бркљача „Прозор“, совршена за романтична есен! appeared first on Радио Бубамара.


  Новата балада на Јуре Бркљача „Прозор“, совршена за романтична есен! was first posted on септември 23, 2021 at 12:54 am.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Горан Папаз со нова песна и спот!

  radiobubamara.mk Wednesday, 22 September 2021 03:04:01

  Станува збор за темата “Кога љубов имам”, која е работена заедно со продуцентот и композитор Гоце Симоноски, а е снимена во студиото на Лазар Цветкоски, LCV Production. Музиката ја напиша самиот Папаз, а аранжманот е на Гоце Симоноски. -„Се работи  за ведра тема во која се појавуваат и женски вокали. Инспирацијата за истата е љубовта […]

  The post Горан Папаз со нова песна и спот! appeared first on Радио Бубамара.


  Горан Папаз со нова песна и спот! was first posted on септември 21, 2021 at 11:04 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Марина Туцаковиќ ја загуби битката со тешката болест!

  radiobubamara.mk Monday, 20 September 2021 03:46:50

  Марина Туцаковиќ почина денеска на 67 -годишна возраст. Таа беше една од најплодните музички текстописци во регионот. Напиша бројни хитови со најголемите sвезди од музичката сцена на поранешна Југославија. Меѓу другите професионални обврски беше и член на жирито во музичките шоуа „Операција триумф“ и „Пинкови sвездички“. Марина честопати велеше дека никогаш не и недостасува инспирација […]

  The post Марина Туцаковиќ ја загуби битката со тешката болест! appeared first on Радио Бубамара.


  Марина Туцаковиќ ја загуби битката со тешката болест! was first posted on септември 19, 2021 at 11:46 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Фронтменот на групата Ван Гог, Ѓуле, ја претстави новата песна!

  radiobubamara.mk Saturday, 18 September 2021 03:56:47

  Фронтменот на групата Ван Гог, Звонимир Ѓукиќ Ѓуле, ја претстави новата песна „Зрно чаролије“, прва во низата, а во рамките на Фондацијата План Б, фондација чија цел е да им помогне на загрозените музичари. Познатиот рокер и автор на песната „Зрно чаролије“, која предизвикува длабоки емоции при првото слушање, изјави дека е голема чест за […]

  The post Фронтменот на групата Ван Гог, Ѓуле, ја претстави новата песна! appeared first on Радио Бубамара.


  Фронтменот на групата Ван Гог, Ѓуле, ја претстави новата песна! was first posted on септември 17, 2021 at 11:56 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Mузички подарок за Ресен и Преспа- Дац и Митевски ја снимија „Три години болен лежам“!

  radiobubamara.mk Saturday, 18 September 2021 03:29:13

  Познатото дуо Дац и Александар Митевски повторно ги воодушевија своите фанови. Почитувајќи ја традицијата и негувајќи ја старата македонска песна, отпеана со срце и душа, овојпат заедно со актерот Атанас Тановски – Таше, кој е ресенчанец, ја раскажаа музичката приказна за Ресен и Преспа и во ново руво заблеска познатата ресенска песна „Три години болен […]

  The post Mузички подарок за Ресен и Преспа- Дац и Митевски ја снимија „Три години болен лежам“! appeared first on Радио Бубамара.


  Mузички подарок за Ресен и Преспа- Дац и Митевски ја снимија „Три години болен лежам“! was first posted on септември 17, 2021 at 11:29 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Антониа Гиговска со нов хит!

  radiobubamara.mk Saturday, 18 September 2021 02:48:13

  Најновото музичко остварување на младата пејачка Антониа Гиговска е со наслов „Магнет“, а судејќи по првите коментари и реакции од публиката, несомнено е дека Антониа има уште еден голем хит. Таа и овојпат соработуваше со хит-мејкерот Лазар Цветкоски, а текстот е дело на познатиот рапер Тајзи. По се изгледа Антониа не го менува тимот со […]

  The post Антониа Гиговска со нов хит! appeared first on Радио Бубамара.


  Антониа Гиговска со нов хит! was first posted on септември 17, 2021 at 10:48 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Гуру Харе со нова песна – од љубов и од блуз не се бега

  radiobubamara.mk Friday, 17 September 2021 14:51:46

  Звучи познато, а сепак ново и поинаку? Да, тоа е новата песна „Од љубов не се бега“ на Игор Атанасовски, познат како Гуру Харе, инспирирана од текстот во истоимената песна на Зафир Хаџиманов. -Ме инспирира поезијата на Зафир и направив поинаква музика и аранжман за неговиот текст. Песната е напишана со едноставен народски јазик, исто […]

  The post Гуру Харе со нова песна – од љубов и од блуз не се бега appeared first on Радио Бубамара.


  Гуру Харе со нова песна – од љубов и од блуз не се бега was first posted on септември 17, 2021 at 10:51 am.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Нов албум на 21 ВЕК – СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ

  radiobubamara.mk Thursday, 9 September 2021 17:46:34

  21 ВЕК го објави својот трет студиски албум насловен „СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ“ кој од денеска, под етикетата на „Пасворд Продакшн“, е достапен на сите поголеми дигитални музички платформи. Бендот 21 ВЕК е изнедрен од пост-панк круговите на македонската алтернативна сцена и формиран од долгогодишните соработници и другари: Васко Атанасоски – вокал, Дени Крстев – гитара […]

  The post Нов албум на 21 ВЕК – СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ appeared first on Радио Бубамара.


  Нов албум на 21 ВЕК – СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ was first posted on септември 9, 2021 at 1:46 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Мама миа, АББА се врати!

  radiobubamara.mk Friday, 3 September 2021 16:14:25

  Едно од најочекуваните враќања на музичката сцена конечно се случи. По речиси 40 години пауза, шведската група АББА има нов албум, насловен „Voyage“, кој ќе се појави во ноември. Две песни од албумот веќе се објавени како звучна најава – епската балада „I Still Have Faith in You“ и вибрирачката „Don’t Shut Me Down“. Групата […]

  The post Мама миа, АББА се врати! appeared first on Радио Бубамара.


  Мама миа, АББА се врати! was first posted on септември 3, 2021 at 12:14 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

Top 10: USA Top 10: USA

类型: Various
Video Streaming
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #DirumahAja
 • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2020' Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2020 - Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
 • Play   Dance Music Live Radio • Best English Songs 2020 - Top Hits 2020 New Pop Songs Remix
 • Play   Tropical House Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Happy Music
 • Play   The Good Life Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Gym, Happy Music
 • Play   New Popular Songs 2020 - Top 40 Songs This Week - Best Hits Music Playlist 2020
 • Play   Deep Legacy. Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep & Tropical House, Chill Out, Dance Music, EDM
 • Play   Sunday Coffee: Relaxing Jazz Radio - Smooth JAZZ & Soft Bossa Nova for Calm, Work, Study at Home