Test

Рейтинг: 2 (7)
2

Язык:
49
Битрейт: 128
Формат звука: AAC
Онлайн синтезатор:
Winamp

Test

Жанр: Музыка народов мира
Дома - Радио Бубамара Чист воздух во етерот 105.2fm Радио Бубамара - Чист воздух во етерот - Најпопуларно радио во Македонија.

http://www.radiobubamara.mk
radio@bubamara.com.mk
Комментарии:
 • Ваше имя:
  captcha


Список радиостанций
Ваш радиоплейлист пуст (Регистрация)
YouTube
Категории новостей RSS-лент Мой список RSS-лент Сменить язык сайта и RSS-лент Русский RSS: Скорость чтения 0
RSS: Новости
 • Гуру Харе и Тања Тас во „Бројаница“

  radiobubamara.mk Tuesday, 11 January 2022 22:24:27

  Песната „Бројаница“ на Игор Атанасовски, познат како Гуру Харе, во изведба на Тања Тас, вокалистка на групата „Темпера“ е чудесна балада за животот, метафорично претставен како бројаница. Автор на музиката, текстот и аранжманот е Гуру Харе, а во изведбата учествуваат и Давид Имери на хемонд органа и Мите Димовски на тапани. Доследен во својата музика, […]

  The post Гуру Харе и Тања Тас во „Бројаница“ appeared first on Радио Бубамара.


  Гуру Харе и Тања Тас во „Бројаница“ was first posted on јануари 11, 2022 at 5:24 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • И Панчев не го пуштаа во Грција, па зажалија

  radiobubamara.mk Saturday, 8 January 2022 04:25:53

  Случајот со Новак Ѓоковиќ кој последниве денови е во центарот на вниманието на светската спортска јавност, потсети на нешто слично што му се случи на Дарко Панчев пред речиси 30 години. На 18 март 1992 година, Црвена Звезда со Панчев гостуваше кај Панатинаикос во Атина, во рамките на тогашниот Куп на европски шампиони. Во екот […]

  The post И Панчев не го пуштаа во Грција, па зажалија appeared first on Радио Бубамара.


  И Панчев не го пуштаа во Грција, па зажалија was first posted on јануари 7, 2022 at 11:25 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Преку грбот на Ѓоковиќ до срам кој ќе се памети

  radiobubamara.mk Friday, 7 January 2022 04:52:17

  Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ два дена поминува низ пекол во Австралија откако тамошните власти одлучија да не го пуштат да влезе во земјата и покрај тоа што ги имаше сите потребни документи и виза за влез. Србинот стигна во Мелбурн и веднаш се соочи со проблем. Задржан беше со часови на аеродромот додека пограничната […]

  The post Преку грбот на Ѓоковиќ до срам кој ќе се памети appeared first on Радио Бубамара.


  Преку грбот на Ѓоковиќ до срам кој ќе се памети was first posted on јануари 6, 2022 at 11:52 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Поранешната Фрајла, Марија Мирковиќ за првиот соло-сингл: Песната сама се избори за публика

  radiobubamara.mk Monday, 3 January 2022 20:42:57

  Песната „Пожури, пожури“ на поранешната Фрајла, Марија Мирковиќ, регионално е пречекана со големи симпатии. Тоа е првиот нејзин соло-сингл, откако ја напушти групата „Фрајле“, во која членуваше 12 години и за која напиша многу од нивните хитови. -Да, ја напуштив групата токму кога „Фрајле“ веќе имаа постигнато сериозен успех кај публиката, но тој успех дојде […]

  The post Поранешната Фрајла, Марија Мирковиќ за првиот соло-сингл: Песната сама се избори за публика appeared first on Радио Бубамара.


  Поранешната Фрајла, Марија Мирковиќ за првиот соло-сингл: Песната сама се избори за публика was first posted on јануари 3, 2022 at 3:42 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Жељко Самарџиќ ги изненади фановите-по зимската балада, објави и дуетска песна!

  radiobubamara.mk Tuesday, 28 December 2021 05:24:56

  Жељко Самарџиќ, минатата недела, ја претстави новата песна насловена „Опрости ако тражим превише“. Станува збор, како што вели, за емотивна зимска балада, која мириса на варено вино и љубов, а зад која авторски стојат Драган Брајовиќ Браја, кој се потпишува на музиката и текстот и Мирослав Столица, кој беше задолжен за аранжманот и продукцијата. Песната […]

  The post Жељко Самарџиќ ги изненади фановите-по зимската балада, објави и дуетска песна! appeared first on Радио Бубамара.


  Жељко Самарџиќ ги изненади фановите-по зимската балада, објави и дуетска песна! was first posted on декември 28, 2021 at 12:24 am.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Божикните девојки пејат празнични стандарди во акапела верзија

  radiobubamara.mk Monday, 27 December 2021 22:24:51

  Во празничната сезона на подарување, Сара Мејс и Божикните девојки (Sarah Mace & the Christmas Girls) на домашната публика и го подарија албумот „Acappella Christmas Carols“. Сара Мејс, Полина Тасева, Калина Велковска, Теа Богатинова и Емилија Колоска во студиото „Алшар“ снимија албум со 8 празнични стандарди во акапела верзија. Албумот го најавија со новата изведба […]

  The post Божикните девојки пејат празнични стандарди во акапела верзија appeared first on Радио Бубамара.


  Божикните девојки пејат празнични стандарди во акапела верзија was first posted on декември 27, 2021 at 5:24 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Горан Папаз преработи песна од Тоше Проески!

  radiobubamara.mk Tuesday, 21 December 2021 06:15:44

  Саксофонистот Горан Папаз ja објави преработката на песната „Го молам ноќва небото“ од Тоше Проески. Како продуцент и гитарист на песната се потпишува Танче Гроздановски, пијаното го свири Иван Еминовиќ, а вокалот е на Андреа Гроздановска. „Маестро Григор Копров кој е автор на музиката и еден од најдобрите текстописци кај нас, Огнен Неделковски, несебично дадоа дозвола […]

  The post Горан Папаз преработи песна од Тоше Проески! appeared first on Радио Бубамара.


  Горан Папаз преработи песна од Тоше Проески! was first posted on декември 21, 2021 at 1:15 am.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Гаро Тавитјан сними песна со добитникот на наградата Греми

  radiobubamara.mk Tuesday, 21 December 2021 06:00:17

  Гаро Тавитјан продолжува да реди успеси и забележливи соработки со врвни брендови од светот на музиката, а последното нешто од неговата музичка работилница е песната Revitalization со легендарниот гитарист Френк Гамбале. Видеото, на кое гостува и постариот брат на Гаро, Диран Тавитјан, го објави светската компанија Зилџан и е дел од серијата Artist Spotlight, која Зилџан ја […]

  The post Гаро Тавитјан сними песна со добитникот на наградата Греми appeared first on Радио Бубамара.


  Гаро Тавитјан сними песна со добитникот на наградата Греми was first posted on декември 21, 2021 at 1:00 am.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Новиот мини-албум на Џибони е максимално заокружено дело

  radiobubamara.mk Tuesday, 21 December 2021 01:50:38

  „Влатко (Стефановски) и јас заклучивме дека Хрватите и Македонците сме единствените кои знаат да тагуваат во дур“, се шегува Златан Стипишиќ  Џибони, еден од најдолготрајните и најпочитуваните ѕвезди на хрватската сцена, омилен и слушан и во целиот регион. Убаво расположен по неколкуте настапи во Скопје, тој во интервју за Бубамара радио зборуваше за музиката, за […]

  The post Новиот мини-албум на Џибони е максимално заокружено дело appeared first on Радио Бубамара.


  Новиот мини-албум на Џибони е максимално заокружено дело was first posted on декември 20, 2021 at 8:50 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • СИМОНА ПОПОВСКА СО НОВА ПЕСНА ВО ДУХОТ НА ПРЕТСТОЈНИТЕ НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ!

  radiobubamara.mk Monday, 13 December 2021 19:58:25

  Таа е една од најдобрите женски вокали кај нас, повторно актуелна со нови синглови. После песната на англиски јазик “Feel so good”, Симона ни спреми уште едно музичко изненадување по повод Нова Година и претстојните новогодишни празници. Се работи за специјална новогодишна песна насловена -“За Нова Година“. Песната е на продуцентот и Дј Ерик Фокс, […]

  The post СИМОНА ПОПОВСКА СО НОВА ПЕСНА ВО ДУХОТ НА ПРЕТСТОЈНИТЕ НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ! appeared first on Радио Бубамара.


  СИМОНА ПОПОВСКА СО НОВА ПЕСНА ВО ДУХОТ НА ПРЕТСТОЈНИТЕ НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ! was first posted on декември 13, 2021 at 2:58 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

Топ 10: Россия Топ 10: Россия

Жанр: Разное
Test
Видео трансляции
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #DirumahAja
 • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2020' Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2020 - Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
 • Play   Dance Music Live Radio • Best English Songs 2020 - Top Hits 2020 New Pop Songs Remix
 • Play   Tropical House Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Happy Music
 • Play   The Good Life Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Gym, Happy Music
 • Play   New Popular Songs 2020 - Top 40 Songs This Week - Best Hits Music Playlist 2020
 • Play   Deep Legacy. Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep & Tropical House, Chill Out, Dance Music, EDM
 • Play   Sunday Coffee: Relaxing Jazz Radio - Smooth JAZZ & Soft Bossa Nova for Calm, Work, Study at Home