Test

Rating: 2 (7)
2

Language:
46
Genres:  Various
Bitrate: 128
Format sonore: AAC
Synthétiseur en ligne:
Winamp

Test

Дома - Радио Бубамара Чист воздух во етерот 105.2fm Радио Бубамара - Чист воздух во етерот - Најпопуларно радио во Македонија.

http://www.radiobubamara.mk
radio@bubamara.com.mk
Commentaires:
 • Votre nom:
  captcha


Liste de radio
Votre playlist Radio est vide (S'inscrire)
YouTube
Fil RSS Nouvelles catégories Ma liste de flux RSS Changer la langue du site et les flux RSS Le français RSS: Vitesse de lecture 0
RSS: Nouvelles
 • Фронтменот на групата Ван Гог, Ѓуле, ја претстави новата песна!

  radiobubamara.mk Saturday, 18 September 2021 03:56:47

  Фронтменот на групата Ван Гог, Звонимир Ѓукиќ Ѓуле, ја претстави новата песна „Зрно чаролије“, прва во низата, а во рамките на Фондацијата План Б, фондација чија цел е да им помогне на загрозените музичари. Познатиот рокер и автор на песната „Зрно чаролије“, која предизвикува длабоки емоции при првото слушање, изјави дека е голема чест за […]

  The post Фронтменот на групата Ван Гог, Ѓуле, ја претстави новата песна! appeared first on Радио Бубамара.


  Фронтменот на групата Ван Гог, Ѓуле, ја претстави новата песна! was first posted on септември 17, 2021 at 11:56 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Mузички подарок за Ресен и Преспа- Дац и Митевски ја снимија „Три години болен лежам“!

  radiobubamara.mk Saturday, 18 September 2021 03:29:13

  Познатото дуо Дац и Александар Митевски повторно ги воодушевија своите фанови. Почитувајќи ја традицијата и негувајќи ја старата македонска песна, отпеана со срце и душа, овојпат заедно со актерот Атанас Тановски – Таше, кој е ресенчанец, ја раскажаа музичката приказна за Ресен и Преспа и во ново руво заблеска познатата ресенска песна „Три години болен […]

  The post Mузички подарок за Ресен и Преспа- Дац и Митевски ја снимија „Три години болен лежам“! appeared first on Радио Бубамара.


  Mузички подарок за Ресен и Преспа- Дац и Митевски ја снимија „Три години болен лежам“! was first posted on септември 17, 2021 at 11:29 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Антониа Гиговска со нов хит!

  radiobubamara.mk Saturday, 18 September 2021 02:48:13

  Најновото музичко остварување на младата пејачка Антониа Гиговска е со наслов „Магнет“, а судејќи по првите коментари и реакции од публиката, несомнено е дека Антониа има уште еден голем хит. Таа и овојпат соработуваше со хит-мејкерот Лазар Цветкоски, а текстот е дело на познатиот рапер Тајзи. По се изгледа Антониа не го менува тимот со […]

  The post Антониа Гиговска со нов хит! appeared first on Радио Бубамара.


  Антониа Гиговска со нов хит! was first posted on септември 17, 2021 at 10:48 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Гуру Харе со нова песна – од љубов и од блуз не се бега

  radiobubamara.mk Friday, 17 September 2021 14:51:46

  Звучи познато, а сепак ново и поинаку? Да, тоа е новата песна „Од љубов не се бега“ на Игор Атанасовски, познат како Гуру Харе, инспирирана од текстот во истоимената песна на Зафир Хаџиманов. -Ме инспирира поезијата на Зафир и направив поинаква музика и аранжман за неговиот текст. Песната е напишана со едноставен народски јазик, исто […]

  The post Гуру Харе со нова песна – од љубов и од блуз не се бега appeared first on Радио Бубамара.


  Гуру Харе со нова песна – од љубов и од блуз не се бега was first posted on септември 17, 2021 at 10:51 am.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Нов албум на 21 ВЕК – СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ

  radiobubamara.mk Thursday, 9 September 2021 17:46:34

  21 ВЕК го објави својот трет студиски албум насловен „СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ“ кој од денеска, под етикетата на „Пасворд Продакшн“, е достапен на сите поголеми дигитални музички платформи. Бендот 21 ВЕК е изнедрен од пост-панк круговите на македонската алтернативна сцена и формиран од долгогодишните соработници и другари: Васко Атанасоски – вокал, Дени Крстев – гитара […]

  The post Нов албум на 21 ВЕК – СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ appeared first on Радио Бубамара.


  Нов албум на 21 ВЕК – СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ was first posted on септември 9, 2021 at 1:46 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Мама миа, АББА се врати!

  radiobubamara.mk Friday, 3 September 2021 16:14:25

  Едно од најочекуваните враќања на музичката сцена конечно се случи. По речиси 40 години пауза, шведската група АББА има нов албум, насловен „Voyage“, кој ќе се појави во ноември. Две песни од албумот веќе се објавени како звучна најава – епската балада „I Still Have Faith in You“ и вибрирачката „Don’t Shut Me Down“. Групата […]

  The post Мама миа, АББА се врати! appeared first on Радио Бубамара.


  Мама миа, АББА се врати! was first posted on септември 3, 2021 at 12:14 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • „КРОАЦИЈА РЕКОРДС“ ПО 40 ГОДИНИ ПОВТОРНО ГО ОБЈАВИ АЛБУМОТ СО ПЕСНИ ОД БЛАЖЕ КОНЕСКИ

  radiobubamara.mk Thursday, 19 August 2021 16:55:01

  „Кроација рекордс“ спои неколку големи јубилеи за да го реиздаде албумот со песни од Блаже Конески, што оригинално беше снимен пред 40 години. Албумот „Проста и строга македонска песна“ претставува избор на песни од Конески, што ги рецитира Цветанка Трпкова, во пијано придружба на Љубомир Бранѓолица. „Ова е година на големи јубилеи за Македонија. Државата […]

  The post „КРОАЦИЈА РЕКОРДС“ ПО 40 ГОДИНИ ПОВТОРНО ГО ОБЈАВИ АЛБУМОТ СО ПЕСНИ ОД БЛАЖЕ КОНЕСКИ appeared first on Радио Бубамара.


  „КРОАЦИЈА РЕКОРДС“ ПО 40 ГОДИНИ ПОВТОРНО ГО ОБЈАВИ АЛБУМОТ СО ПЕСНИ ОД БЛАЖЕ КОНЕСКИ was first posted on август 19, 2021 at 12:55 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Почина актерката Сабина Ајрула Тозија

  radiobubamara.mk Thursday, 12 August 2021 02:26:33

  На 75 годишна возраст вечерва во Скопје, по кратко боледување почина актерката Сабина Арјула Тозија. Ајрула Тозија својот работен стаж го почна во Драмскиот театар-Скопје каде што се вработи во 1967 година по завршувањето на средното образование во Економското училиште „Моша Пијаде“ во Скопје.  Покрај во Драмскиот театар – Скопје, Ајрула – Тозија играше и […]

  The post Почина актерката Сабина Ајрула Тозија appeared first on Радио Бубамара.


  Почина актерката Сабина Ајрула Тозија was first posted on август 11, 2021 at 10:26 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • Новиот сингл на ДНК со порака до сите млади-НЕ ЗА СИТЕ ПОРОЦИ!

  radiobubamara.mk Wednesday, 28 July 2021 22:57:56

  Панчо приведен во голема полициска акција за шверц на дрога! Недоволниот прилив на средства и љубовта кон саканата го натерале да се впушти во бизнис со дрога, кој наместо пари за лекување му донесе петгодишна затворска казна! Истата Панчо е спроведен да ја издржува во затворот во Куманово… Ако веќе ништо не ви е јасно […]

  The post Новиот сингл на ДНК со порака до сите млади-НЕ ЗА СИТЕ ПОРОЦИ! appeared first on Радио Бубамара.


  Новиот сингл на ДНК со порака до сите млади-НЕ ЗА СИТЕ ПОРОЦИ! was first posted on јули 28, 2021 at 6:57 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

 • “100 ПОЗИВА”- Е НАСЛОВОТ НА НОВИОТ ЛЕТЕН ХИТ НА ТАСКО И ЛИНА

  radiobubamara.mk Wednesday, 28 July 2021 18:39:11

  Нашите познати артисти Таско и ултра талентираната и харизматична Лина Пејовска претходното лето буквално го запалија балканот со хитот “Неваљала”, која беше една од најслушаните песни на годината со фантастични 13 милиони + прегледи на Јутуб. По точно една година Таско и Лина со истиот проверен тим на луѓе ја промовираат “100 позива”. Песната е […]

  The post “100 ПОЗИВА”- Е НАСЛОВОТ НА НОВИОТ ЛЕТЕН ХИТ НА ТАСКО И ЛИНА appeared first on Радио Бубамара.


  “100 ПОЗИВА”- Е НАСЛОВОТ НА НОВИОТ ЛЕТЕН ХИТ НА ТАСКО И ЛИНА was first posted on јули 28, 2021 at 2:39 pm.
  ©2021 "Радио Бубамара". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at poposki.viktor.1993@gmail.com

Top 10: La france Top 10: La france

Genre: Various
Streaming vidéo
 • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #DirumahAja
 • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2020' Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2020 - Best English Songs Of All Time - New Popular Songs 2020
 • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
 • Play   Dance Music Live Radio • Best English Songs 2020 - Top Hits 2020 New Pop Songs Remix
 • Play   Tropical House Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Happy Music
 • Play   The Good Life Radio • 24/7 Live Radio | Best Relax House, Chillout, Study, Running, Gym, Happy Music
 • Play   New Popular Songs 2020 - Top 40 Songs This Week - Best Hits Music Playlist 2020
 • Play   Deep Legacy. Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep & Tropical House, Chill Out, Dance Music, EDM
 • Play   Sunday Coffee: Relaxing Jazz Radio - Smooth JAZZ & Soft Bossa Nova for Calm, Work, Study at Home