Positive Thesari

 

Positive Thesari Online radio stations, various genres, lists of played songs

France city: Rotterdam
 
  +7
Genres: Qytetare & Popullore
No image
128 kbit +
Radio does not play?
 
Bitrate:  128
 
Radio Playlist
Your Radio playlist is empty
Hint:to create a personal list of stations and listen on Winamp, register and click '+'
 
 
Archive of tracks played in the last week
HIT
Archive Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun TOP
100!
 
 
That played on the radio:  Positive Thesari
3d. 10h. 57min. ago Nexhmije Pagarusha - Bijne Tupanat
3d. 11h. 36min. ago Shpresa Berisha - Mbramje Prilli
3d. 12h. 14min. ago Ansambli I Tiranes - Ansambli I Tiranes - Kaba Korq
3d. 12h. 49min. ago Nazmije Hoxha - Nje Dite Ne Marash
3d. 13h. 29min. ago Dueti Hoxha - Gjini - Ne Kete Nate
3d. 14h. 15min. ago Parashqevi Simaku - Cpo Mreh Zemra
3d. 14h. 56min. ago Shpresa Gashi - Xhelal Bakrai - Bariu Dhe Baresha
3d. 15h. 34min. ago Hki Misini - Ndarja Pa Fjale (akordet 75)
3d. 16h. 16min. ago Eli Fara - O 25 Gersheta
3d. 16h. 53min. ago Esat Bicurri - Eja Eja E Bardha Vere
3d. 17h. 28min. ago Liljana avolli - Dashnor T`u Bana
3d. 18h. 6min. ago Fitnete Rexha - Moj Selvi E Kujna Je
3d. 18h. 44min. ago Vjollca Luka - Pot. Shkodrane
3d. 19h. 20min. ago Duet avolli - Oh Moj Vajze Qapkene
3d. 19h. 57min. ago Shyqri Nimani - Ilirjana
3d. 20h. 36min. ago M. Hashani - N Shkodr T Vish
3d. 21h. 16min. ago Xhelal Bakraqi Dhe Shpresa Gashi - - Mendoj Ne Ty
3d. 21h. 55min. ago Ermira Babaliu - Shkova M'breme Asaj Rugice
3d. 22h. 33min. ago Riza Bytyqi - Te Kalaja E Prizrenit
3d. 23h. 5min. ago Xhemajl Mangjuku (surle) - Ramiz Berisha (tupan) - Valle Dasme E Femra...
3d. 23h. 44min. ago Vera Oruaj - Ta Bej Bene (akordet 1982)
4d. 22min. ago Xhemali Berisha - S`te Kam Harruar
4d. 58min. ago Maya - As Po As Jo
4d. 1h. 35min. ago Skofjaret - Kur Syt E Tu
4d. 2h. 3min. ago Okteti Kosovart - Kur Hana Del - 3'17 (1984)
4d. 2h. 28min. ago Gr. Mister - Jepma Molln
4d. 2h. 56min. ago Gazmend Pallaska - Eja Tek Une
4d. 3h. 21min. ago Okteti Kosovaret - Dashurine E Pare Shpejt E Harrove
4d. 3h. 46min. ago Ibrahim Tukiqi - Vajta N'elbasan
4d. 4h. 16min. ago Shka Agimi -feim Berisha - Potpuri Kengesh
4d. 4h. 16min. ago Shka Agimi -feim Berisha - Potpuri Kengesh
4d. 4h. 44min. ago Luan Hajra - Vorfnjaku
4d. 5h. 9min. ago G.folk.bilbili - Elegji Pr Nn Terezn - 2'11
4d. 5h. 35min. ago Sh.gashi -s.fejzullahu - Lumi Pa Fund
4d. 6h. 1min. ago Veli Sahiti Trix - Jeta Nuk Eshte Peralle
4d. 6h. 26min. ago Avi Minatori - Haj Mos Me Trano
4d. 6h. 54min. ago Kol Shiroka - Ne Mesnate
4d. 7h. 19min. ago Ermira Kola - Ah Profesor
4d. 7h. 45min. ago Shaban Stafaj - O Dy Tre Pika Kur Ti Pash
4d. 8h. 14min. ago Shahindere Brlajolli - Me Shiqon Me Buze Ne Gaz
4d. 8h. 38min. ago N.mehemeti - N.kresniqi - G.jashanica - Potpurri
4d. 9h. 5min. ago V.kamenica - S.bejleri - Lule Te Bukra Sje
4d. 9h. 37min. ago Qazim Dushku - Kur Hana Del Ndricon - 3'56
4d. 10h. 4min. ago Okarina - Kors Me Shpirt - 01 - Bira Kora
4d. 10h. 33min. ago Gazmend Pallaska - Me Mall Te Pres
4d. 10h. 33min. ago Gazmend Pallaska - Me Mall Te Pres
4d. 10h. 57min. ago Shaban Stafaj - Mbram Kah Gjysma E Nates
4d. 11h. 25min. ago Merita Halili - Dy Qunat Qe Ka Tirona
4d. 11h. 54min. ago Eli Fara & Merita Halili - Potpuri
4d. 12h. 20min. ago Bik Ndoja E Shyqri Alushi (opr Shkodres) - Gryka E Kacanikut
4d. 12h. 48min. ago Mustafa Mehja - Bashk Jet E Mot
4d. 13h. 16min. ago Shka Hajdar Dushi - Kenge Popullore
4d. 13h. 45min. ago Nazmije Hoxha - Po Skon Goca Me Korre N` Are
4d. 14h. 19min. ago Parashqevi Simaku - Doli Goca N'penxhere
4d. 14h. 46min. ago Shahindere Brlajolli - Oh Qe N Nj Mot
4d. 15h. 15min. ago Fitim Domi - Fshij Lotet E Dashtun
4d. 15h. 43min. ago Vae Zela - Femija I Pare
4d. 16h. 16min. ago Servete Begaj - Nje Jelek Me Fije Ari 1
4d. 16h. 43min. ago Nazmije Hoxha - Kam Nje Mall
4d. 17h. 13min. ago Gonxhe Gashi - Thone Te Gjithe
4d. 17h. 37min. ago Liria Korca - O Moj Korcare
4d. 18h. 5min. ago Shyqri Nimani - Fllanza Mabn Unazen
4d. 18h. 34min. ago Riza Bytyqi - Te Kalaja E Prizrenit
4d. 18h. 59min. ago Vera Shahta - Argovan Me Moj Per Mall
4d. 19h. 26min. ago Okarina - O, Bilbil
4d. 19h. 55min. ago Gazmend Pallaska - Doren Tende Kerkoj
4d. 20h. 21min. ago Kompleksi Na Bashkoi Knga Popullore - Karajfilat Qe Ka Shkodra
4d. 20h. 47min. ago Bajram Spahia - il At Zemer Plot Kujtime
4d. 21h. 16min. ago Abdurrahman Shala - Adriatiku Naten
4d. 21h. 44min. ago Eqrem Zenelaj - Mora Mandolinen
4d. 22h. 14min. ago Skofiaret - Potpuri
4d. 22h. 39min. ago Luan Hajra - Kujtimi I Saj
4d. 23h. 9min. ago Ansambli I Tiranes - Ansambli I Tiranes - Kaba Pres
4d. 23h. 38min. ago Hanife Sejfulla Recani - Piku Molle E Kuqe
5d. 6min. ago Gazmend Pallaska - Nje Nate Dimri
5d. 36min. ago Okteti Kosovart - Perendeshe E Bukurise (1984)
5d. 1h. 5min. ago Nexhmije Pagarusha - Fryni Era
5d. 1h. 35min. ago Zina Zdrava - Valizakja
5d. 2h. 4min. ago Zeliha Sina - Dashuria Si Rrufe
5d. 2h. 4min. ago Zeliha Sina - Dashuria Si Rrufe
5d. 2h. 36min. ago Eli Fara - Kur Nata Korcen Mbulon
5d. 3h. 5min. ago Maya - As Po As Jo
5d. 3h. 36min. ago Bashkim Pacuku - sht Porsi Shkndia
5d. 4h. 13min. ago Ermira Kola - Un Pr Ty
5d. 4h. 43min. ago Melita Bytyqi Dhe Florent Nushi - Kengetari Dhe Lulja
5d. 5h. 14min. ago Fitnete Rexha - Dashuria Si Rrufe
5d. 5h. 45min. ago Naser Gjinovci - Mos Me Shaj
5d. 6h. 20min. ago Grupi Endrrat Moderne - Ai Nuk Eshte Ne Shuplaken Time
5d. 6h. 57min. ago Skofiaret - Potpuri 1
5d. 7h. 34min. ago Qazim Dushku - Dritu Nate
5d. 8h. 6min. ago Reshat Randobrava - Djale I Bukur Per Ty Jam (instr.) - 3'11
5d. 8h. 43min. ago Luan Hajra - Hajde Ta Valojna
5d. 9h. 17min. ago Okteti Okarina - Kah Po Shkojne Dy Te Ri
5d. 9h. 55min. ago Ema Qazimi - Kolazh
5d. 10h. 35min. ago Antonio E Zera Gashi - Together
5d. 11h. 9min. ago Sazet E Ohrit - Vallja E Krovs - 4'02 (1982)
5d. 11h. 47min. ago Shpresa Gashi - Une Ty Moj Te Kam Dashte
5d. 12h. 28min. ago Shahindere Brlajolli - Baresha E Dashunume
5d. 13h. 13min. ago Fitnete Rexha - Cu Qysh Heret
5d. 13h. 48min. ago Fatbardhe Ago - Moj Dashnore
5d. 14h. 39min. ago Grup Kengetaresh - Kolazh
5d. 15h. 18min. ago Hafsa Zyberi - Rralle Kam Pa Kso Bukurie
5d. 15h. 57min. ago Enriheta Kuqani - Margjelo
5d. 16h. 43min. ago Shaban Gjekaj - Kur Jam Nis Ne Bunes Perpjet
5d. 17h. 20min. ago Hanife Sejfullai - Zare Moj Dil Te Fiku
5d. 17h. 59min. ago Hasan Limani - Moj E Mira Qe Shtron Shtratin
5d. 18h. 37min. ago Parashqevi Simaku - E Duam Lumturine
5d. 19h. 18min. ago Kol Shiroka - Bonxhorno Xhuliana
5d. 19h. 58min. ago Mahmut Jetish - Me Nji Za Te Ambel
5d. 20h. 37min. ago Ali Rrahmani - Se C'po Fryn Nje Fllad Pranvere
5d. 21h. 16min. ago Muhedin Shala - Ti Moj Xhevahire
5d. 21h. 54min. ago Esat Bicurri - Zambaku I Prezirenit
5d. 22h. 33min. ago Gazmend Pallaska - Ku Me Ike
5d. 23h. 18min. ago Myrvete Rugova - Nji Grusht Lotesh
6d. ago Jusuf Grvalla - Dashuri Ka Ende
6d. 40min. ago Gazmend Pallaska - Vetem Nje Emer
6d. 1h. 19min. ago Eli Fara - Mos Qaj
6d. 1h. 57min. ago Shka Ramiz Sadiku - Vallja Ne Rudin
6d. 2h. 37min. ago Dardanet - Potpuri Kengesh
6d. 3h. 16min. ago Skofiaret - Te Kam Dashte Dhe Te Dua
6d. 3h. 55min. ago Bik Ndoja - Si Dukat I Vogel Je
6d. 4h. 35min. ago Gazmend Pallaska - Mos Me Shiko
6d. 5h. 13min. ago Edmond Islami - Dallendyshe
6d. 5h. 49min. ago Hki Misini - Ndarja Pa Fjlae
6d. 6h. 33min. ago Gjurmt - Hero I Qytetit Pa Lum
6d. 7h. 9min. ago Stefi & Endri - Perendesha E Bukuries
6d. 7h. 46min. ago Magribe Ahmeti - E Bukure Malit
6d. 8h. 25min. ago Nazmije Hoxha - Kalaja E Durresit
6d. 9h. 6min. ago Luan Hajra - Hajde Ta Valojna
6d. 9h. 45min. ago Ali Rrahmani - Po Na Vjen E Martja Mrama

 
Positive Thesari  
TOP 100 P Raiting
Nexhmije Pagarusha - Potpuri Kngsh Qytetare - 13'05 (permb 41 0
-
+
Emin Duraku - Okarina 32 0
-
+
Dardanet - Potpuri Kengesh 31 0
-
+
Qazim Dushku - Kur Hana Del Ndricon - 3'56 23 0
-
+
Okarina - Kors Me Shpirt - 01 - Bira Kora 18 0
-
+
Kastriot Tusha & Manjolla Nallbani - Kng T Paharruara 17 0
-
+
Okarina - Kors Me Shpirt - 02 - Selaniku 17 0
-
+
Shka Ramiz Sadiku - Vallja Ne Rudin 16 0
-
+
Ismet Peja & Shka Hajdar Dushi 1990 - Potpuri Kengesh Popullore 16 0
-
+
Luan Hajra - Hajde Ta Valojna 16 0
-
+
Okteti Kosovart - Kur Hana Del - 3'17 (1984) 15 0
-
+
Vllezrit Meani & Sanije Rei - Si Dukati Vogl Je 14 0
-
+
Skofiaret - Potpuri 13 0
-
+
Liria Korca - O Moj Korcare 13 0
-
+
Mahmut Jetish - Me Nji Za Te Ambel 13 0
-
+
Kompleksi Na Bashkoi Knga Popullore - Dore Per Dore Me Ty 13 0
-
+
Shpresa Gashi - Xhelal Bakrai - Bariu Dhe Baresha 13 0
-
+
Ali Rrahmani - Kendon Bylbyli Ke Qershija 13 0
-
+
Kollazh Kenge Shkodrane - Kollazh Kenge Shkodrane 12 0
-
+
Grupi Labia - Potpuri2 12 0
-
+
Skofiaret - Potpuri 3 (kur Nata, Kur T Vij) 11 0
-
+
Ema Qazimi - Kolazh 11 0
-
+
Liria Korca - Celin Lule Se Erdh Pranvera 11 0
-
+
Shpresa Gashi - Bashkim Pauku - Lule Bore 11 0
-
+
Skofiart - E Kujtova Perseri 11 0
-
+
Muhedin Shala - Ti Moj Xhevahire 10 0
-
+
Okteti Kosovaret - Vemi O Vemi - 3'14 10 0
-
+
L.avolli - R.bytyqi - Bukuroshjae Malit 10 0
-
+
Esat Bicurri - Zambaku I Prezirenit 10 0
-
+
Grupi Skofiaret - Potpuri Kengesh Te Lehta 9 0
-
+
Zef Tupeci - Andrrimet (1961) 9 0
-
+
Skofiaret - Potpuri 2 (dua Mngjezet,yll I Bukur) 9 0
-
+
Grup Kengetaresh - Kolazh 9 0
-
+
Gonxhe Gashi - Bukurije Taraku - Malesores 9 0
-
+
Nexhmije Pagarusha - Ah Kur Fillon Me Dal Behari (kori E Os Rtp) 9 0
-
+
Maya - Ne Nje Are O Ne Lendine 9 0
-
+
Ismet Koshutova - Lumi I Loteve 8 0
-
+
Xhelal Bakraqi Dhe Shpresa Gashi - - Mendoj Ne Ty 8 0
-
+
Myrvete Rugova - Po Te Pres 8 0
-
+
Shpresa Gashi - Une Ty Moj Te Kam Dashte 8 0
-
+
Shpresa Gashi - Oh Eja Eja 8 0
-
+
Xhemaili Berisha - Mema 8 0
-
+
Esat Bicurri - Ma Mire Ne Pyll Se Ne Qytet 8 0
-
+
Vera Shahta - Oh Nje Tub Drandafile 8 0
-
+
Frederik Ndoc - Baresha 8 0
-
+
Bik Ndoja - Bik Ndoja 8 0
-
+
Hafsa Zyberi - Si Mke Syte 8 0
-
+
Shpresa Berisha - Trimes Gjakovare 8 0
-
+
Vaqe Zela - Dy Kenge Lirike 8 0
-
+
Liljana avolli - Dashnor T`u Bana 8 0
-
+
Kllapa E Ulqinit - Kalalesha 8 0
-
+
Vera Shahta - N.pagarusha - Erdh Msiti Me M`lyp Mue 8 0
-
+
Riza Bytyqi - Te Kalaja E Prizrenit 8 0
-
+
B.pakashtica Dhe Z.tupeci - Mustafa 8 0
-
+
Ali Rrahmani - Kno Bylbyl E Mos Pusho 8 0
-
+
Elife Podvorica - Lumja Une Per Ty 8 0
-
+
Florent Nushi - Rrezja Ime 8 0
-
+
Dueti Hoxha - Gjini - Kendon Gjeli 8 0
-
+
Nikolin Gjergji - Synin Si Qershia 7 0
-
+
Ermira Kola - As Aventur As Dashuri 7 0
-
+
Shpresa Berisha - S`paske Pas Nje Pike Meshire 7 0
-
+
Xhemail Berisha - Lule Me Te Bukura 7 0
-
+
Dueti Hoxha - Gjini - Neper Pull Po Largohem 7 0
-
+
Antigona Sejdiu - Pres E S'vdes 7 0
-
+
M. Hashani - Dashurova Syt E Bukur 7 0
-
+
Frederic Ndoci - Pranvera Filloi Me Ardh 7 0
-
+
Dardanet - Potpurrikengesh 7 0
-
+
Okteti Okarina - Kah Po Shkojne Dy Te Ri 7 0
-
+
Shpresa Berisha - Ke Plera Te Brukes 7 0
-
+
Zihni Berati - Oh More Rrushi I Zi 7 0
-
+
Z.hajdari - Dueti Piraj - Bariu 7 0
-
+
Kenge Korqare - Kenge Korqare 7 0
-
+
Stefi & Endri - Tango E Trandafilave 7 0
-
+
Skofiaret - Potpuri 1 7 0
-
+
Semiha Frashari - Trandofillen Kur E Pashe 7 0
-
+
Antonio E Zera Gashi - Together 7 0
-
+
Kol Shiroka - Bonxhorno Xhuliana 7 0
-
+
Zeliha Sina - Bajram Curri 7 0
-
+
Ali Rrahmani - O Moj Fshatare 7 0
-
+
Shyqri Nimani - Anija Proud Mary 7 0
-
+
Vae Zela - Gjurme Te Arta 7 0
-
+
Esat Bicurri - Braka Po Niset 6 0
-
+
Stefi & Endri - Syqka Ai Ato Te Tuat 6 0
-
+
Esat Bicurri - Me Lule Te Bukura 6 0
-
+
Grupi I Kengetareve- Orkestrina E Rtvm - Potpuri Popullore 6 0
-
+
Abdurrahman Shala - Mona Liza 6 0
-
+
Agim Tejeci - Me Pranveren 6 0
-
+
Shahindere Berlajolli - Kndo Bilbili 6 0
-
+
Valentina Saraqini - Shoku I Buzeqeshur 6 0
-
+
Ismet Shahini - Ky Marak 6 0
-
+
Skofiaret - Falmi Syte E Shkruar 6 0
-
+
Frederic Ndoci - Dashnore Tu Bana 6 0
-
+
Frederik Ndoc - Plake Me Merak 6 0
-
+
Zina Zdrava - Valizakja 6 0
-
+
Bajram Spahia - il At Zemer Plot Kujtime 6 0
-
+
Kastriot Tusha - Serenat Korare 6 0
-
+
Esat Bicurri - Kroi I Fshatit 6 0
-
+
Ali Rrahmani - Pranvera Me Dal Ka Fillu 6 0
-
+
Ermira Kola - Zemrn Peng Ma More 6 0
-
+
Liljana avolli - Ke Dal Ne Penxhere 6 0
-
+
 

Add a comment or description of the radio :
Your name :           
Top 10 - radio

Music News / music-news.com

Taylor Swift and Jennifer Hudson cast in Cats movie
James Corden and Ian McKellen are also set to star in Tom Hooper's new film.
Liam Gallagher not hopeful of an Oasis reunion
Liam tweeted Noel on Thursday to ask if they could get their band back together.
Miley Cyrus and Liam Hemsworth put split rumours to rest
Miley Cyrus and Liam Hemsworth were rumoured to have called off their wedding following arguments over when to have kids.
Liam Gallagher urges estranged brother Noel to regroup Oasis
The rockers fells out after a backstage fight in 2009.
Kid Cudi: 'New Kanye album is my post-rehab update to fans'
The rapper entered treatment in 2016 after struggling with anxiety and depression for years.

The recent titles of the station:
pg dance
positive thesari
radio thesari

Keywords:
positive radio thesari

  Login to the site:     Popular:     Advertisement     FAQ  
login Online puzzles banners Contacts
Register Live now!    
Recover password stations   copyright
 
  0.0775 s.     Privacy Policy   |   Web Design © www.pervii.com 2006-2018