Radio Marimanga - Shqip - Danimark

 
Listeners: 757
♫ 56 kbit    AlbaniaAlbania 
Rating: 5.1 /7 (27 votes cast)
genres of radio :
Shqip Albanian Kosova   
 
Web: Go to Web site...  
         
 

 
+        
 

  Radio Playlist
  Your Radio playlist is empty
 
  Tv Playlist
  Your Tv playlist is empty
 
RSS    
 
< 1 min. ago   Motrat Mustafa - Muzika Ne Maksimum 2013
15min. ago   Xhide Morina - Askujt Mos I Beso 2013
51min. ago   Edona Llalloshi - Le Te Folin 2013
1h. 37min. ago   Valton Krasniqi - Chica 2013
1h. 40min. ago   Njazi Salihu - Se Kam Qare 2013
2h. 15min. ago   Fikret Dauti - Tallava 2013
8h. 42min. ago   Sadbere Zeqiri - Bashkim Kombetar 2013
10h. 7min. ago   Aferdita Elshani - Pse Eshte Keshtu Jeta 2013
14h. 12min. ago   Shaqir Cervadiku - Hymni I Dashurise 2013
16h. 59min. ago   Motrat Mustafa - Lamtumire Oj Nane 2013
20h. 8min. ago   Sinan Vllasaliu - Shkaktar 2014
20h. 10min. ago   Dhurata Ahmetaj - Prekja Jote [2013]
20h. 12min. ago   Dardan Jashari - Ti Ike 2013
20h. 15min. ago   Labinot Tahiri Labi - A Me Ke Shpirt 2013
20h. 20min. ago   Gzim Uka - Hajde Nuse Reja Jeme 2013
20h. 25min. ago   Nikolle Nikprelaj - Nji Miljon 2013
20h. 27min. ago   Dafina Dauti Ft. Jetoni I Vogel - Karamele 2013
20h. 32min. ago   Dritan Jashari - Dibra E Kosova 2013
20h. 35min. ago   Nysret Muqiqi - Me I Bukuri Gabim [premier 2013]
20h. 40min. ago   Nexhat Osmani - Skerkoj Falje 2013
20h. 42min. ago   Cani - Sdu Me Te Pa Me Sy 2013
20h. 47min. ago   Meda - Ai Plumb 2014
20h. 52min. ago   Alma Saramati - Dita Jote 2013
20h. 58min. ago   Bashkim Spahiu - Te Dashuroj Si I Cmendur 2013
21h. ago   Alberie Hadergjonaj Ft. Ylli Demaj - Nje Trendafil 2013
21h. 5min. ago   Ingrid Gjoni - Inshallah [premier 2013]
21h. 10min. ago   Ganimete Abazi - Shko 2013
21h. 12min. ago   Ramadan Krasniqi Dani - Me Sabah 2013
21h. 17min. ago   Gena - Sa Vuaj Per Ty 2013
21h. 20min. ago   Sabina Dana Ft Dafi Derti - E Kam Pas
21h. 25min. ago   Adelina Berisha - Tjera Ska 2013
21h. 27min. ago   Kaltrina Selimi - Gjithmone Me Ty 2012
21h. 30min. ago   Gena Ft. Flori - Jo Vetem Fjale 2013
21h. 37min. ago   Sinan Vllasaliu - Shkaktar 2014
21h. 40min. ago   Ermal Mamaqi Ft. Dr. Flori - Do Te Vij Te Dielen 2013
21h. 42min. ago   Ganimete Abazi - Shko 2013
21h. 45min. ago   Gena Ft. Flori - Jo Vetem Fjale 2013
21h. 52min. ago   Mera Zymeri - Loqka Jem 2010
21h. 55min. ago   Motrat Mustafa - Nusja Jone Me Tel 2013
21h. 57min. ago   Merita Bunjaku - Malli Per Nanen 2013
22h. 36min. ago   05 Zef Beka Dhe Gjeto Luca - Gurbeti 2012
22h. 39min. ago   Nikolle Nikprelaj - Nji Miljon 2013
22h. 44min. ago   10 Osman Imeraj - Veq Ti Ke Zemer 2012
22h. 46min. ago   Fatbardha Mustafa Bardha - Jetoj 2013
22h. 49min. ago   Mera Zymeri - Kalle Kalle Moj Rini
22h. 54min. ago   Vlora Duraku - Djali I Dades O 2013
22h. 56min. ago   Sabina Dana Ft Dafi Derti - E Kam Pas
23h. 1min. ago   Aziz Murati - Kalle Fike Dado 2012
23h. 4min. ago   Motrat Mustafa - Na Kane Rrejte Djale Na Kane Mashtru 2013
23h. 6min. ago   Visar Axhaj - Digju Krejt 2013
23h. 11min. ago   08 Qamil Hondozi - Nusja Jone 2012
23h. 14min. ago   05 Korab Jetishi - Para Meje Luan E Qesh 2012
23h. 19min. ago   Nexhat Osmani - Skerkoj Falje 2013
23h. 21min. ago   Anduena Tahiri - Mesazhi 2013
1d. 3h. 26min. ago   Xhafer Ametaj - Toka Dridhet Kur Po Ec 2013
1d. 9h. 40min. ago   Alban Skenderaj Ft. Capital T - Nje Enderr 2013
1d. 15h. 20min. ago   Aferdita Demaku Ft. Beqir Telaku - Valet E Jetes 2013
1d. 15h. 28min. ago   02 Vjollca Haxhiu - Vetem Nje Her Dashurohem 2013
1d. 15h. 32min. ago   Astrit Mulaj - Sa Mka Marr Malli 2013
1d. 15h. 37min. ago   02 Viola - Ti Je Qyqan 2o13
1d. 15h. 39min. ago   04 Duli - Je Prefekte 2o13
1d. 15h. 44min. ago   Sherime Alternative
1d. 15h. 47min. ago   02 Labinon Tahiri Labi - Ani Ani Loqka Jem 2o13
1d. 15h. 49min. ago   Kosova Se
1d. 15h. 52min. ago   Viola Reklam 2013
1d. 15h. 54min. ago   Astrit Mulaj - Nje Jetim 2013
1d. 15h. 59min. ago   Alberie Hadergjonaj - Asnjehere 2013
1d. 16h. 4min. ago   004 Kosmac Reklam
1d. 16h. 7min. ago   01.lori - Kalle Mjeshter 2013
1d. 16h. 9min. ago   02 Mentor Kurtishi - Me Shaka Ja Nis Dashnia 2o13
1d. 16h. 50min. ago   Meda - Ai Plumb 2014
1d. 17h. 11min. ago   Blero - Ajo Apo Ti 2013
1d. 17h. 31min. ago   Gena - Jo Smundem 2013
1d. 19h. 52min. ago   03 Sinan Hoxha - Zemer Zemer 2o13
1d. 20h. 33min. ago   Labinot Tahiri - Si Gjethet Ne Pranvere 2013
1d. 21h. 14min. ago   Adx - Princesha Jem 2013
1d. 21h. 19min. ago   Motrat Mustafa - Hallall 2013
1d. 21h. 22min. ago   Hekuran Krasniqi - Goce Nate 2013
1d. 21h. 27min. ago   04.remzie Osmani Dhe Nexhat Osmani - Amaneti 2013
1d. 21h. 32min. ago   05 Duli - Princesha E Nates 2o13
1d. 21h. 34min. ago   Bekim Bilalli - Mallkoj Un Jeten 2013
1d. 21h. 39min. ago   Vellezerit Mziu - Skutaqja E Cuces 2013
1d. 21h. 42min. ago   Idriz Binaku - Isha Fajtor 2013
1d. 21h. 47min. ago   Smail Puraj - Dy Zemrat Tona 2013
1d. 21h. 49min. ago   Big Mama - Ku Mbeti Dashuria
1d. 21h. 52min. ago   04 Mentor Kurtishi - Pse O Zemer 2o13
1d. 21h. 54min. ago   Bashkim Spahiu - Sot A Neser 2013
1d. 21h. 59min. ago   Greta Lazri - Mos Trazo Plagen E Vjeter 2013
1d. 22h. 2min. ago   Gjyste Vulaj - Lotet E Mallit 2013
1d. 22h. 7min. ago   Edona Llalloshi - Ti Kam Fale 2013
1d. 22h. 12min. ago   Xheki - Femer Pa Zemer 2013
1d. 22h. 14min. ago   Elda Berisha - Kurbetqari Qe Ka Mall 2013
1d. 22h. 17min. ago   03 Labinon Tahiri Labi - Te Pres Mas 12-ve 2o13
1d. 22h. 22min. ago   Gjyste Vulaj - Amazona 2013
1d. 22h. 24min. ago   Mahmut Ferati - Bija Ime 2013
1d. 22h. 29min. ago   Tuna Ft. Cozman - Fenix 2013
1d. 22h. 32min. ago   03 Vjollca Haxhiu - Plas Plas 2013
1d. 22h. 34min. ago   02.lori - Potpuri 01 (2013)
1d. 22h. 42min. ago   Aurora - Fore 2013
1d. 22h. 47min. ago   03 Zyber Avdiu - Zemra Kerkon Zemren 2013
1d. 22h. 49min. ago   Tingulli Trent - Pot Sho Permas 2013
1d. 22h. 56min. ago   Buqja , Gazi , Linda - N`kajde Te Defit 2013
1d. 22h. 57min. ago   03 Viola - Te Dua Dhe Pik 2o13
1d. 23h. 2min. ago   Kole Oroshi - Tirana-prishtina-shkupi 2013
1d. 23h. 5min. ago   Mahmut Ferati - Kohe E Humbur 2013
1d. 23h. 7min. ago   Nysret Haxha Dhe Afrim Gashi - Atmosfera 2013
1d. 23h. 10min. ago   Teuta Selimi - E Pa Shpres 2013
1d. 23h. 15min. ago   Fikri Ameti - Jeto Me Dy Zemra 2013
1d. 23h. 17min. ago   Gili & Astrit Mulaj - Shpejt Festove 2013
1d. 23h. 20min. ago   Shkurte Fejza - Dy Kosova 2013
1d. 23h. 33min. ago   01 Aferdita Demaku - Sfida Ime 2o13
1d. 23h. 36min. ago   Blero - Fiksimi Im 2013
2d. 47min. ago   Aferdita Demaku Ft. Beqir Telaku - Valet E Jetes 2013
2d. 9h. 46min. ago   Motrat Mustafa - Fole Me Goje E Kqyr Me Sy 2013
2d. 12h. 24min. ago   Egzona Dhe Valmire Qoti - Me Surle Tupana 2013
2d. 15h. 49min. ago   06 Sinan Hoxha - Qaj Me Lot 2o13
2d. 16h. 44min. ago   Shaqir Cervadiku - Nuk Jemi Pa Faj 2013
2d. 16h. 49min. ago   Machiato Band - Xhejlan 2013
2d. 16h. 51min. ago   07.nexhat Osmani - Skerkoj Falje 2013
2d. 16h. 54min. ago   06 Labinon Tahiri Labi - Harro 2o13
2d. 16h. 59min. ago   Meda - Ai Plumb 2014
2d. 17h. 1min. ago   Eli Dubova - Nje Shanse Me Afro 2013
2d. 17h. 4min. ago   Sinan Vllasaliu - Shkaktar 2014
2d. 17h. 9min. ago   Valbona Spahiu - A Dushmanat Dojn Me Plas 2013
2d. 17h. 12min. ago   09 Mentor Kurtishi - Te Ka Lali 2o13
2d. 17h. 14min. ago   Buqja , Gazi , Linda - Qikat Pedante 2013
2d. 17h. 17min. ago   Ermal Mamaqi - Dukesh E Bukur 2013
2d. 17h. 22min. ago   Mahmut Ferati - Le Tna Vine Dasmoret 2013
2d. 19h. 17min. ago   Blero Ft Cekic Ft Astrit Stafaj - Dance 2013
2d. 19h. 22min. ago   Gjyste Vulaj - Ne Zemer Te Kam 2013
2d. 19h. 24min. ago   05.lori - Potpuri 02 (2013)
2d. 19h. 32min. ago   Anduena Tahiri - Mesazhi 2013
2d. 19h. 34min. ago   Antigona Sejdiu - Boll Tkam Prit 2013
2d. 19h. 37min. ago   Idriz Binaku - Luj, Luj 2013
2d. 19h. 39min. ago   Buqja , Gazi , Linda - Po Te Vie Era Kredi 2013
2d. 19h. 44min. ago   02 Duli - Luj Mos I Jep 5 Pare 2o13
2d. 19h. 49min. ago   03 Xhavit Sadiku - Te Kam Pas Si Hajmali 2013
2d. 19h. 52min. ago   Mahmut Ferati - Bija Ime 2013
2d. 19h. 57min. ago   03.dj Blunt Ft. Real 1 Ft. Gjira - Dasma Shqiptare 2013
2d. 20h. ago   Vellezerit Mziu - Skutaqja E Cuces 2013
2d. 20h. 2min. ago   02 Vellezrit Alimusaj - Qele Zemren 2013
2d. 20h. 5min. ago   Shkurte Fejza - Dy Kosova 2013
2d. 20h. 10min. ago   Shaqir Cervadiku - Nji Grusht Dhe 2013
2d. 22h. 16min. ago   Tuna Ft. Cozman - Fenix 2013
2d. 23h. 19min. ago   Andin Randobrava - Me Kujtohet 2014
2d. 23h. 40min. ago   Vjollca Haxhiu - Hej Dj
3d. 3h. 53min. ago   09 Vjollca Haxhiu - Ti Nuk E Pranon 2013
3d. 4h. 1min. ago   Tuna Ft. Cozman - Fenix 2013
3d. 10h. ago   Anduena Tahiri - Nuk Pata Fat 2013
3d. 12h. 57min. ago   Meda - Haj Medet 2013
3d. 14h. 24min. ago   Alma Saramati - Dita Jote 2013
3d. 16h. 28min. ago   Nysret Haxha Dhe Afrim Gashi - Mesazhi 2013
3d. 16h. 30min. ago   Smail Puraj - Unikat 2013
3d. 16h. 33min. ago   Shyhrete Behluli - Kur Lidhen Dy Zemra 2013
3d. 16h. 38min. ago   Lori, Lendita, Lulja - Rrushi 2013
3d. 16h. 40min. ago   Xheki - Shkronja Ne Leter 2013
3d. 16h. 43min. ago   Hekuran Krasniqi - Goce Nate 2013
3d. 16h. 48min. ago   Albatrit Muqiqi - Edhe Pak 2013
3d. 16h. 50min. ago   08 Viola - Loqk Shpirt E Zemer 2o13
3d. 16h. 55min. ago   Zanfina Ft Noizy - Po Sikur 2013
3d. 16h. 58min. ago   14 Mentor Kurtishi - Moj Katile 2o13
3d. 17h. 3min. ago   Anduena Tahiri - Nuk Pata Fat 2013
3d. 17h. 6min. ago   07 Labinon Tahiri Labi - Shum Po Vuaj Zemer 2o13
3d. 17h. 8min. ago   Valbona Spahiu - A Dushmanat Dojn Me Plas 2013
3d. 17h. 13min. ago   Buqja , Gazi , Linda - Qokolada Jeme 2013
3d. 17h. 16min. ago   Shaqir Cervadiku - Qeta E Nanes 2013
3d. 17h. 18min. ago   07 Sinan Hoxha - Kur Pata Nje Lule Te Bukur 2o13
3d. 17h. 21min. ago   Xhavit Avdyli - Endrra Ime 2013
3d. 17h. 26min. ago   08.remzie Osmani - Per Mua Je Kryeveper 2013
3d. 17h. 28min. ago   07 Vjollca Haxhiu - As Per Ty As Per Mu 2013
3d. 17h. 33min. ago   Mahmut Ferati - Rob I Dashnise 2013
3d. 17h. 36min. ago   Motrat Mustafa - Kur Dola Te Dera 2013
3d. 17h. 41min. ago   Meda - Amaneti 2013
3d. 17h. 43min. ago   10 Duli - Perserite 2o13
3d. 17h. 46min. ago   Mahmut Ferati - Vone 2013
3d. 17h. 51min. ago   15 Mentor Kurtishi - Pasha Zotin 2o13
3d. 17h. 56min. ago   09 Vjollca Haxhiu - Ti Nuk E Pranon 2013
3d. 18h. 1min. ago   Xheki - Zemer Zemer 2013
3d. 18h. 3min. ago   Tuna Ft. Cozman - Fenix 2013
3d. 18h. 8min. ago   Shyhrete Behluli - Veq Ndry Tkisha Mbajte Ty 2013
3d. 18h. 11min. ago   Teuta Selimi - E Pa Shpres 2013
3d. 18h. 16min. ago   Ermal Mamaqi - Dukesh E Bukur 2013
3d. 18h. 18min. ago   Antigona Sejdiu - Boll Tkam Prite 2013
3d. 18h. 21min. ago   02 Viola - Ti Je Qyqan 2o13
3d. 18h. 26min. ago   Adrian Gaxha Ft Floriani - Kjo Zemer 2013
3d. 18h. 28min. ago   Smail Puraj - Zoti I Shtepis 2013
3d. 18h. 33min. ago   Shpat Kasapi - Casanova 2013
3d. 18h. 36min. ago   Elvana Gjata Ft. Kaos, P.i.n.t - Fake (remix 2013)
3d. 18h. 38min. ago   Valbona Spahiu - Na Ka Ardh Ni Dore 2013
3d. 18h. 43min. ago   Stresi - Love Story 2013
3d. 18h. 46min. ago   Aferdita Demaku - Kthehu 2014
3d. 18h. 51min. ago   Gena Ft. Nora - Me Mungon 2013
3d. 18h. 56min. ago   Aferdita Demaku Ft. Beqir Telaku - Valet E Jetes 2013
3d. 19h. 1min. ago   Sefe Duraj - Hajde Ndreqma Tripin 2013
3d. 19h. 6min. ago   Motrat Mustafa - Mire Se Erdhe Nuse 2013
3d. 19h. 8min. ago   Aurora - Fore 2013
3d. 19h. 11min. ago   Nysret Haxha Dhe Afrim Gashi - Na Ra Dielli 2013
3d. 19h. 16min. ago   Elda Berisha - Kurbetqari Qe Ka Mall 2013
3d. 19h. 21min. ago   Blero Ft. Casp - Dashni Me Fajde 2013
3d. 19h. 26min. ago   Viola Reklam 2013
 
RSSComments:
 
      Quest: ardi    2:56 <> 22. 8. 2013    Skopje  
nexhat remzie gezuar me tupana 2012
 
 
 
      Quest: Baki    3:19 <> 28. 9. 2013    Tirana  
Pershendes. Nga baki me ni keng sedat rama iPhone
 
 
 
      Quest: 43567893    4:59 <> 20. 12. 2013    Tirana  
Eni Koci ft Staz My papi
 
 
 
      Quest: 23134    5:00 <> 20. 12. 2013    Tirana  
A mund te trasmetoni kengen me te re te greta kocit "Kjo toke me rriti"
 
 
 
      Quest: timi    0:06 <> 25. 3. 2014    Dusseldorf  
ah bravo jeni te shkelqishem timi nga gjermania
 
 
 
      Quest: rina    2:00 <> 9. 4. 2014      
A bon kengen vllaznit e mi
 
 

Add a comment or description of the radio :
If you want add new url radio address, please leave a comment in contacts

Your name : 2+8=    

Ukraine 128 kbit

  ! Shanson 101.9 - 128kbps
[sevastopol 101.5 Fm. | Reklama 38 044 5373737]
[sevastopol 101.5 Fm. | Reklama 38 ...
Slovakia 128 kbit

 Jemne Melodie: jemne melodie live
Adele - Someone Like You ** Jemne Melodie Live **
Adele - Someone Like You ** Jemne M...
Ukraine 128 kbit

 Radio ROKS
Nirvana - Lithium
Nirvana - Lithium
Netherlands 128 kbit

 KICKRADIO 80s & 90s Hits
Irene Cara - Fame
Irene Cara - Fame
Albania 48 kbit

 Radio Pendimi Studio qendrore
89 - Pr Nj Jet M T Mir N Varreza - Enis Rama
89 - Pr Nj Jet M T Mir N Var...
United States 96 kbit

 Whisperings: Solo Piano Radio
The O'neill Brothers - Star Of The County Down
The O'neill Brothers - Star Of The ...
Germany 128 kbit

 ANTENNE BAYERN Chillout
Afterlife - Espalmador
Afterlife - Espalmador
Albania 56 kbit

 Radio Marimanga - Shqip - Danimark
Motrat Mustafa - Muzika Ne Maksimum 2013
Motrat Mustafa - Muzika Ne Maksimum...
Germany 128 kbit

 DEFJAY.COM - 100% R&B! (USA/Europe)
Chris Brown - Love More Feat. Nicki Minaj
Chris Brown - Love More Feat. Nicki...
Italy 64 kbit

 LOLLIRADIO ITALIA - Best Italian Songs - Italy Italia
Loredana Berte' - Dedicato
Loredana Berte' - Dedicato
Romania 56 kbit

 National FM
De Ma Vei Chema - Nicola (national Fm)
De Ma Vei Chema - Nicola (national ...
Germany 128 kbit

 HIT104 - Your Top 40 Channel
Olly Murs - Right Place Right Time
Olly Murs - Right Place Right Time
Canada 64 kbit

 Cafe Cody - The Soundtrack to Your Life
Groove Lovers - Mediterranean Star
Groove Lovers - Mediterranean Star
Spain 128 kbit

 La Maquina del Tiempo
C.j. Lewis - Sweets For My Sweet
C.j. Lewis - Sweets For My Sweet
Switzerland 128 kbit

 LOUNGE-RADIO.COM - swiss made
Wax Poetic - Purple Elephants
Wax Poetic - Purple ElephantsMusic - tv.pervii.comArabic - tv.pervii.com


Arabic - tv.pervii.com


Arabic - tv.pervii.com

Recent comments:
radio jazz medley hd:
—Download The Rio...
radio amanecer mál...:
—Mi comentario es...
radio udaondo:
—esta es nuestra direccion y repr...
magman:
—hey plunker not talk to you in a...
radio mojdeh - ir...:
—Please pray for my so Ashcon
soulstation radio - soul, reggae, d...:
—One great song after another!
la nueva radio fe la de la sana doc...:
—PORQUE LA RADIO FE NO ESTA AHORA
ffm radio:
—I was pleasantly surprised by th...
radio grom laznica:
—Stanjiko,undje je radio al tjeu?
kingdub family radio:
—Dubwise ! :D


  Login to the site:     Popular:     Advertisement     FAQ  
login Online voice recorder banners Contacts
Register Live now!    
Recover password stations   copyright
 
  0.1766 s.     Privacy Policy   |   Web Design © www.pervii.com 2006-2014