radio.pervii.com

TOP GOLD - Live Online Radio

Rating: 7 (7)
1
Play
TOP GOLD
TOP GOLD

http://topgold.al volume
Genres:  Various Music
Bitrate: 128
Sound Format: AAC
Online Synthesizer:
Direct link to listen to the player

TOP GOLD - Live Online Radio

Genre:Top 40
Top Gold MADE IN ITALY E merkure - 22.00 Nje emision ku do te degjoni te gjitha hitet e festivaleve italiane si “Sanremo”. “Festivalbar” dhe evenimente te tjera te muzikes italiane. GOLD ROMANCE E enjte - 22.00 Ky emision permbledh muziken me te bukur romantike qe eshte prodhuar nder vite nga kantautort me te mire te botes. THE NEXT DOOR E premte - 22.00 Ky emision bazohet ne perlat e muzikes rock & hard rock kryesisht te viteve 70-80 ateher kur rock-u ishte ne kulmet e veta. Megjithate ne kete emision ka edhe rock te ri i nderthurur bukur me kantauroret dhe grupet me ne ze te kesaj rryme. GOLD FEVER 11.30 & 18.00 Ne kete program transmetohen hitet e viteve '90 duke perfshire edhe rrymen dance te ketyre viteve. Ky emision transmetohet me dy orare nga gjysme ore: ne oren 11:30 deri ne 12:00 dhe ne oren 18:00 deri ne 18:30. Gjate 3 muajve te fundit te vitit 2007, topgold.al organizoi nje ankete per te perzgjedhur 100 kenget me te preferuara nga shqiptaret ne te gjitha koherat. Informacionin per Publicitet ne Top Gold Radio mund ta merrni duke shkruar ne kete Adrese : marketing@topgold.alTop Gold Radio mori licensen per transmetim on air me 16 Tetor 2000.Pjesen me te madhe te kesaj radioje e ze muzika,me transmetim 24 oresh.Muzika nuk ka nje ndarje te vecante,pervec faktit se kenget dhe melodite jane cmuar dhe afirmuar me pare.Kryesisht perdoret muzike para viteve 2000,ose ndryshe nje perzgjedhje e me te mires nder vite.Ne baze te kesaj eshte dhe transmetimi i emisioneve totalisht muzikore,per mbremjen – me muzike te specifikuar sipas rrymave – te papromovuara. Qellimi i kesaj radioje eshte te kenaqi gustot e degjuesve te saj duke i servirur nje muzike te selektuar deri ne detaj.Top Gold Radio nuk futet ne kategorine e radiove komerciale qe ne momentin qe ajo nuk tranmeton te gjitha rrymat muzikore qe sot ekzistojne ne treg dhe nga fakti qe ajo si radio nuk ka nerprerje publicitare.Arkivi muzikor i kesaj radio eshte nje arkiv qe do ta kishin zili shume radio nderkombetare.Per mbledhjen dhe selektimin e muzikes qe sot transmeton Top Gold Radio jane dashur disa vite te mira dhe nje pune e palodhur e stafit te saj.Tingujt qe transmetohen ne kete radio plotesojne deshirat e shume brezave,ato te kaluara dhe brezave te sotem.Muzika e re ose prodhimtaria e diteve te sotme nuk mungon ne Gold Radio,por ajo perzgjidhet ne baze te nje politike qe ka ndjekur radio ne te gjithe keto vite qe transmeton.Ne kete radio do te gjeni shume rryma muzikore qe ju i keni per zemer si:Rock,Pop,Soul,Blues me te gjitha hitet e grupeve dhe kantautoreve me te medhej nder vite. See More Informacionin per Publicitet ne Top Gold Radio mund ta merrni duke shkruar ne kete Adrese : marketing@topgold.al
http://www.topgold.al
Collapse the list
Comments:
 • Your name: captcha
List of radio
Your Radio playlist is empty (Sign Up)
Collapse the list
YouTube
RSS Feed News Categories My list of RSS feeds Change site language and RSS feeds English Collapse the list RSS: Reading speed 0
RSS: News
Music Football Humor Food Fitness Politics Sport Auto World Various Hitech Hardware Business
  HTML code to add radio stations to your site. Accept wishes for adding new features.
  </>HTML code
  HTML code to add radio stations to your site. Accept wishes for adding new features.
  1
  2
  Top 10: USA

  Genre: Top 40
  Video Streaming
  • Play   The Good Life Radio x Sensual Musique • 24/7 Live Radio | Chillout / Study / Relax / Happy Music
  • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
  • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #MusicaStudios
  • Play   Fenomen Pop Live Radio • Pop Music 2019 - Best English Songs Of All Time - Most Popular Songs 2019
  • Play   Dance Music Live Radio 24/7 Top Hits 2019 - Best English Songs 2019, New Pop Songs 2019 Remix
  • Play   Best Radio 1 • Live Radio Pop Music 2019' Best English Songs Of All Time & New Popular Songs 2019
  • Play   🌴Tropical House Radio | 24/7 Livestream | Summer Music | Kygo
  • Play   Cat Music Live TV / Non Stop Music 24/7 🎧
  • Play   Gangsta Rap Radio 24/7 🔴 Underground Rap & Hip Hop Live Music (Rap Party Radio)
  • Play   NCS 24/7 Live Stream 🎵 Gaming Music Radio | NoCopyrightSounds| Dubstep, Trap, EDM, Electro House