radio.pervii.com

Radio Pendimi

 
3
Play
Radio Pendimi
http://www.radio-pendimi.com volume
Genres:  Various
Bitrate: 96  96
Sound Format: MP3
Online Synthesizer:
Direct link to listen to the player

Radio Pendimi

Radio Pendimi është Radio Islame në gjuhën shqipe, që filloi punën e saj në Tetor të vitit 2006. Radio Pendimi synon përhapjen e diturisë fetare dhe rrënjëzimin e metodologjisë te të gjithë myslimanët e rajonit dhe te ata të cilët hulumtojnë pas të vërtetës. Këtë gjë, Radio Pendimi e bën nëpërmjet materialeve të saja edukative, mësimore dhe analizave të ngjarjeve globale me këndvështrim të thellë fetar.
What recently played on the radio:
Radio Pendimi
55min. ago
T Mbrohemi Prej Shejtanit 1 - Enis Rama
2h. 23min. ago
Mos U Hidhro - Mos U Hidhro - Disa Gjra Q E Pengojn Hidhrimin - 11
3h. 46min. ago
Orhan Rexhepi - Me Fal Zoti Im
5h. 10min. ago
Besimi N Ditn E Fundit - Fryerja N Sur Dhe Ringjallja Enis Rama
6h. 38min. ago
Emran Bellani - Bukuria E Namazit
8h. 4min. ago
Kuran Me Perkthim Shqip - Ez Zumer
9h. 26min. ago
Adem Ramadani - Dijetart Shqiptar
10h. 58min. ago
Pse Nuk Falesh - Pse Nuk Falesh - Dokumentar
12h. 24min. ago
Dr Zekerija Bajrami - Dr.zekerija Bajrami - Te Pergaditemi Per Neser
13h. 47min. ago
Kuran Me Perkthim Shqip - Er Rad
15h. 13min. ago
Repriza Drita E Se Vertetes - 13 10 2019 Urim Isma Me Hoxhe Fadil Musliu
16h. 36min. ago
Sureja En Neml - Mexhlisi 6 - Ekrem Avdiu
18h. 4min. ago
اسم النبي ﷺ - اسم النبي ﷺ - مشاري راشد العفاسي (2017) Nasheed Mishary Rashid Alafasy
19h. 27min. ago
Sabri Durimi - Hoxh Mazllam Mazllami
20h. 54min. ago
Besimi N Ditn E Fundit - Xheneti Dhe Xhehnemi Enis Rama
22h. 19min. ago
Repriza - Nje Ilahi Per Ty - 14.10.2019
23h. 47min. ago
Repriza - Nje Ilahi Per Ty - 14.10.2019
1d. 1h. 15min. ago
Agimi El Fexhr 1 - Dr Imam Ahmed Kalaja
1d. 2h. 38min. ago
Tregimi 47 - Urtesia E Te Moshuarit
1d. 4h. 4min. ago
Repriza - Keshilla Mjekesore Dr Agron Rexhepi - 7 11 2018
Collapse the list
Comments:
 • Your name: captcha
List of radio
Your Radio playlist is empty (Sign Up)
Collapse the list
YouTube
RSS Feed News Categories My list of RSS feeds Change site language and RSS feeds English Collapse the list RSS: Reading speed 0
RSS: News
Music Football Humor Food Fitness Politics Sport Auto World Various Hitech Hardware Business
  Collapse the list
  Archive of tracks played in the last week
  HIT
  Archive Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun TOP
  100!
  Radio Pendimi    
  TOP 20 P Raiting
  Live - Freskia E Mengjesit- Moderator Urim Isma
  47 0
  Ermir Hoxha - Profetit Poezi
  16 0
  Live - Emisioni Zenit- Moderator Urim Isma
  16 0
  Live - Freskia E Mengjesit- Moderator Qendrim Ibrahimi
  16 0
  Dr Zekerija Bajrami - Dr.zekerija Bajrami - Ligjerat
  14 0
  Repriza Oqeani I Diturise - Qendrim Ibrahimi Me Hoxhe Sulltan Pajaziti
  12 0
  Live - Emisioni Zenit Moderator Urim Isma
  11 0
  Live - Emisioni Bota N6- Moderator Urim Isma Dhe Qendrim Ibrahimi
  9 0
  Repriza - Garo Edhe Ti
  9 0
  Repriza Garo Edhe Ti 14 08 2019 - Qendrim Ibrahimi
  8 0
  Repriza - Nje Ilahi Per Ty 30 9 2019 Hevzi Hasani
  8 0
  Ertan Shakiri - Pse Nuk Je I Lumtur 2017
  7 0
  Repriza Garo Edhe Ti - 11 09 2019 - Qendrim Ibrahimi
  7 0
  Repriza - Oqeani I Diturise Me Hoxhe Hfz Osman Bekteshi 25 07
  6 0
  Mevlan Kurtishi - Mevlan Kurtishi - Ar Rum (20-2
  6 0
  Suretu Ala 4 - Dr Imam Ahmed Kalaja
  6 0
  Live - Emisioni Drita E Se Vertetes- Urim Isma Me Hoxhe Driton Zhinipotoku
  6 0
  Live Emisioni Garo Edhe Ti - Qendrim Ibrahimi
  6 0
  Repriza - Nje Ilahi Per Ty 23 9 2019 Hevzi Hasani
  6 0
  Repriza - Nje Ilahi Per Ty - 14.10.2019
  6 0
  HTML code to add radio stations to your site. Accept wishes for adding new features.
  </>HTML code
  HTML code to add radio stations to your site. Accept wishes for adding new features.
  1
  2
  Top 10: USA
  .113FM Hits 1995 La X Mas Musica A-0 Top 40mix 2000 FM - Top 40 MegaHit Radio Guyana International HD RadioMaxMusic Greatest Hits 256K Stream OZFM Top Latino Radio The Trip: Tip top tunes. [SomaFM]


  Video Streaming
  • Play   ☕️Coffee Jazz Music - Relaxing Café Bossa Nova Music - Chill Out Jazz Hiphop
  • Play   The Good Life Radio x Sensual Musique • 24/7 Live Radio | Chill / Study / Relax / Happy Music
  • Play   ChillYourMind Radio • 24/7 Music Live Stream | Deep House & Tropical | Chill Out | Dance Music
  • Play   lofi hip hop radio - beats to relax/study to
  • Play   Joy Fm Canlı 2019' Live Radio Pop Music' Best English Songs Of All Time' Most Popular Songs Playlist
  • Play   Best Remixes Of Popular Songs 2019 : 24/7 Live Stream Music 🔥 Electro House & Party Club Dance Mix
  • Play   Lagu Indonesia Terbaik - Terpopuler - Terhits Sepanjang Masa #MusicStream #LiveMusic #MusicaStudios
  • Play   NCS 24/7 Live Stream 🎵 Gaming Music Radio | NoCopyrightSounds| Dubstep, Trap, EDM, Electro House
  • Play   Cat Music Live TV / Non Stop Music 24/7 🎧
  • Play   🌴Tropical House Radio | 24/7 Livestream | Summer Music | Kygo